پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

الگوریتم پنگوئن

parvirateseo@gmail.com 1 سال پیش

 

7QXQrYajOKi3S4arpcoNH8NoUkdLsYFmDW1Zq37W.jpg

 

گوگل از چند روز قبل از اینکه بزنه نتایج اول گوگل را زیر و رو کنه در وبلاگش اطلاع داده بود که می خواد در راستای مقابله با سایت های اسپم اقدامات جدیدی را انجام بده. الگوریتم پنگوئن که پس از کلی به روز رسانی در الگوریتم پاندا به بازار اومد، می خواد با موارد زیر در زمینه اسپمینگ مبارزه کنه.

استفاده از کلمات کلیدی نامربوط استفاده از شبکه های لینک برای افزایش پیج رنک گوگل لینک های ورودی غیر طبیعی کلمات کلیدی متمرکز بر anchor text کپی برداری. توجه کنید که بخش اعظم کار بر روی کلمات کلیدی و لینک کردن اون ها و به نوعی anchor text می گرده.

یک نکته جالب دیگه اینکه می دونید چرا الگوریتم پاندا قبلش بود و این یکی هم پنگوئن؟ توجه کردید هر 2 این حیوانات سیاه و سفید هستن؟! بله این برای اشاره به سئو سایت کلاه سفید یا سئو کارهای خوب و سئو وب سایت کلاه سیاه یا سئو کار های بد هست. یعنی این ها در کنار هم در یک جا قرار دارن!

مشکلاتی که پنگوئن گوگل را ناراحت می کند!

استفاده بیرویه از anchor text

شاید مهم ترین قسمت این الگوریتم برخورد با استفاده نادرست از مدریت anchor text باشه. یعنی اگه شما با یک کلمه کلیدی خیلی لینک شده باشید و تو سایت هم از اون خیلی استفاده کرده باشید، وب سایت شما به عنوان اسپم شناسایی می کند. در حال حاضر یک سایت مثل میز سئو که کلمه کلیدی و اسم و همه چیز سایت میشه سئو در اصفهان ، رو چی کلمه کلیدی برنامه ریزی کند؟ سر جمع موضوعات چنین سایتی باید از بهینه سازی سایت ، سئو اصفهان و همچنین میتوان از سئو سایت در اصفهان برای صفحه سئو رنک بگیرد و اگر بخواهد برای صفحه هات دیگر مثل طراحی سایت رنک گیرد باید از انکرتکست های طراحی سایت در اصفهان و یا مثل طراحی وب سایت در اصفهان و غیر سرمایه گذاری کند.

در همه نوشته ها استفاده می شوند و هر جا هم لینکی از ما و نوشته های ما باشه با همین عناوینه! بعد از برخورد شدیدی که با این قضیه داشتم بهتره بیشتر توضیح بدهم چون شدیدا مورد نظر گوگل قرار گرفته شده است. گوگل خودش رسما اعلام کرده که بک لینک مهمترین عامل پیج رنک و رتبه سایت در جستجو هاست.

1.      مطالب تکراری

سعی کنید مطالب تکراری و کپی برداری از سایت های دیگه نباشه. الان خیلی از دوستان شاکی می شوند و میگویند فلان سایت از ما کپی می کنه ولی خوشبختانه الگوریتم پنگوئن این مشکل را برای مدیران سایت برطرف کرده و آنها را از نتایج گوگل حذف می‌کنند. این مطالب تکراری نه فقط متن، بلکه عکس و فیلم هم شامل این قوانین می‌شوند.

2. تکرار زیاد کلید واژه ها

استفاده اصولی کلمات کلیدی به طور دقیق مشخص نیست و نمیتوان گفت که مثلا در 500 کلمه، تکرار 10 بار کلمه کلیدی مجاز است. شما باید توجه داشته باشید که مفهوم جمله به هم نمیریزد. مثلا من هیچ وقت نمیگم سئو در اصفهان . بلکه در جمله میگویم:( میز سئو شرکتی است که خدمات خود را دفتر سئو در اصفهان اجرا می نماید و فقط محدود به شهر اصفهان نیست )

3. ویروس و تروجان ها

وقتی الگوریتم پاندا احساس کند ممکنه با ورود به سایت، سیستم شما آسیب ببیند این پیغام را به شما نمایش میدهد که یکی از وظایف الگوریتم پنگوئن جلو گیری از ویروس ها می باشد.

4. مطالب کم و تبلیغات زیاد

این نوع طراحی سایت ها را باید خفه کرد. شما ی سری به سایت های موزیک و فیلم و دانلود نرم افزارهای کابردی بزنید. 45 دقیقه باید اسکرول کنید تا به مطلب مورد نظر برسید. اگر توجه کرده باشید آدر آنها تغییر میکند مثلا سایت p30download.com اسپم شد الان دانه p30download.ir استار خورد.

5. فروش لینک متنی

در مثال بالا در مورد آن صحفه هات کرده ایم که اول سایت تبلیغ میگذارند ولی باید در نظر گرفت که این خدمات را به صورت رایگان در اختیار مخاطبین قرار میدهند و درامد آنها فروش همین لینک ها ست.

6. عدم استفاده از لینک و مطالب مخفی

لینک ها باید کاملا واضح و قابل شخیص باشد و همچنین سایز آنها نباید انقدر کوچک باشد که خواندن متن لینک دشوار باشد.هر سایت یک امتیاز اسپمی دارد که یا رعایت نکرد این قوانیم نمره اسپم سایت افزایش پیدا میکند. این نمره از 0 تا 100 است و هرچه به صد نزدیک شود احتمال حذف شدن یا پنالتی شدن زیاد می شود.

7. لینک غیر مرتبط به موضوع

زمانی بود در پایین سایت ها از لینک های nod32 و کلمات پر بازدید که اصلا با سایت مرتبط نبود گذاشته میشد و بازدیدکنندگان را به سایت خود میکشاندند در صورتی که سایت در مورد مشاور املاکی یا بلیط هواپیما بود.در حال حاضر این مشکل هم رفع شد .

8. و غیره

آژانس دیجیتال مارکتینگ میز سئو با مشاوره طراحی سایت و همچنین مشاوره انتخاب کلمات کلیدی به صورت رایگان میتواند راهنمای کسب و کار اینترنتی شمای مدیر در خدمات کسب و کار اینترنتی باشد.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

سلام دنیا

آخرین پست های من
زبان انگلیسی برای مهاجرت 1 سال پیش