پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

معرفی ارز دیجیتال XLM

bitimen 10 ماه پیش

استلار چیست و چگونه به وجود آمد؟!

سوال اصلی که این جا مطرح است و ما قصد پاسخگویی به آن را داریم، چیستی استلار است. نام استلار در بازار کریپتوکارنسی به عنوان یک ارز دیجیتال بسیار شنیده می شود. اما این نام را نمی توانیم در یک ارز دیجیتال خلاصه کنیم و باید آن را به مجموعه بزرگ تری تعمیم دهیم. استلار یک شبکه پرداخت می باشد که از فناوری دفتر کل توزیع شده بهره می برد. این عامل، موجب افزایش سرعت تراکنش ها در شبکه استلار می باشد. این شبکه در سیستم های مالی و بانکی کاربرد زیادی دارد. با استفاده از استلار می توان در سراسر جهان، پرداخت های راحت تر و سریع تر و ارزان تری داشت. پس عملکرد استلار را می توانیم سریع، راحت و ارزان بدانیم.

 

ارز دیجیتال لومن (XLM)

شاید انتظار داشته باشید که با ورود به بازار، نماد Stellar را ببینید. اما چنین چیزی را در بازار کریپتوکارنسی مشاهده نخواهید کرد. ارز دیجیتال شبکه استلار لومن نام دارد و با نماد XLM نشان داده می شود. Stellar پروتکلی است که لومن را برای انجام پرداخت های خود استفاده می کند. این شبکه را می توان متصل کننده غیر متمرکز سیستم های مالی و مردم دانست. هر چیزی که برای انجام یک تراکنش بین المللی لازم باشد، در شبکه استلار و به صورت مستقیم انجام می شود. دیگر نیازی به مراجعه به بانک و دفاتر خدمات مالی و گمرک و هر عنصر اداری دیگری ندارید. استلار همه کارها را یک تنه انجام خواهد داد.

 

ارتباط استلار و ریپل

 

شباهت و تفاوت با ریپل (XRP)

حوزه فعالیت استلار تقریبا با ریپل مشترک است. از این رو، استلار را رقیب ریپل می دانند. در بخش معرفی ریپل هم به این موضوع اشاره کردیم. میزان و مدل عرضه این دو ارز یکسان است. هر دو ارز XLM و XRP در عرضه خود از 100 میلیارد واحد استفاده کردند و این میزان را به طور اتوماتیک به بازار عرضه می کنند. ریپل در ژانویه 2013 به وجود آمده است و استلار یک سال پس از آن و در سال 2014 متولد شد. سازنده هر دو این ارزها جد مک کالب (Jed McCaleb) است. در قسمت قیمت استلار، ارزش بازار و قیمت این دو ارز را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

با وجود مشترک بودن سازنده ریپل و استلار و شباهت های زیادی که بین این دو شبکه وجود دارد، تفاوت هایی هم بین دو شبکه ریپل و استلار وجود دارد که در این بخش به آن ها می پردازیم.

  • مخاطب هدف
  • متن باز بودن
  • قیمت و رتبه در بازار
  • همکاران و شرکا
  • عملکرد و برنامه

این 5 تفاوت عمده بین ریپل و استلار به وضوح قابل مشاهده است.

خواندن ادامه مقاله در منبع :

https://blog.bitimen.com/%d9%87%d9%85%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%84%d8%a7%d8%b1-xlm/

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

bitimen

دوست من سلام! ما بیت ایمنی ها یک پلتفرم آنلاین معاملات ارزهای دیجیتال رو برات آوردیم! با بیت ایمن می تونی به سریع ترین و امن ترین شکل ممکن خرید، فروش و یا انتقال رمز ارزهای خودت رو انجام بدی. ما کامل ترین سبد معاملاتی رو داریم که می تونی هر چیزی که دوست داری توش پیدا کنی!