پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

اهمیت موبایل فرندلی بودن وب سایتها

arghavan18 2 سال پیش

 

ریسپانسیو سایت( responsive design) یا موبایل فرندلی در طراحی وب‌سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه کاربران فضای مجازی از وسایل مختلفی برای گردش در اینترنت استفاده می‌کنند..

برای استخدام دورکاری بومران از سایت اقدام کنید.

بنابراین برای اینکه شما بتوانید رضایت مخاطبان را کسب کنید باید وب‌سایت شما در همه اشکال و ابعاد به خوبی نمایش داده شود. هرچقدر وب‌سایت شما قابلیت نمایش داده شدن در ابعاد مختلف را داشته باشد، از دیدگاه کاربر استفاده از آن ساده‌تر است. ب. چرا که مجبور به استفاده از وسیله‌ی خاصی برای مشاهده مطالب شما بر روی وب‌سایت نیست. این ویژگی اهمیت بسیار زیادی در موفقیت وب‌سایت شما دارد.

اهمیت ریسپانسیو بودن سایت ها

افزایش رتبه بندی در موتورهای جستجو

آپدیت ارائه شده در ۲۶ فوریه سال ۲۰۱۵ برای الگوریتم گوگل این امکان را فراهم آورد که وب‌سایت‌های دارای قابلیت نمایش در صفحه‌های گوشی تلفن همراه را شناسایی کرده و در رتبه‌بندی بالاتری قرار دهد. این تغییر بر جستجوهای تلفن همراه به تمام زبان‌های جهان تاثیر گذاشته و تاثیر قابل توجهی در نتایج جستجو و رتبه بندی آنها دارد. برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

کاملاً مشخص است که ریسپانسیو سایت در راستای افزایش رضایت کاربر قرار گرفته است. به همین علت گوگل برای رتبه بندی نتایج جستجو این فاکتور را نیز در نظر گرفته است بنابراین علاوه بر اینکه باید به سادگی عناصر طراحی وب‌سایت خود توجه کنید، عملکرد آن را نیز در صفحه تلفن همراه بهبود دهید. در نتیجه رتبه بندی وب‌سایت شما در نتایج جستجوی طبیعی گوگل به شکل قابل توجهی افزایش خواهد داشت.

افزایش فروش از طریق وب‌سایت

حتما برای شما هم پیش آمده که برای سفارش غذا از یک رستوران به وب‌سایت آن مراجعه کرده باشید. اگر صفحه وب‌سایت باز شده با صفحه گوشی تلفن همراه همخوانی نداشته باشد، برای انتخاب غذا از منوی موجود بر روی وب‌سایت دچار مشکل خواهید شد. به طوری که جابجایی نوک انگشت شما به اندازه چند میلیمتر می‌تواند سفارش اشتباهی را برای شما ثبت کند. همین مسئله ساده باعث می‌شود تا بسیاری از کاربران تمایل به خرید از وب‌سایت شما را نداشته باشند. کاربران امروز شبکه‌های مجازی معمولاً برای وقت خود ارزش زیادی قائل هستند. وقتی رقبای شما امکانات بهتری را ارائه می‌دهند قطعاً از خرید از وب‌سایت شما صرف نظر خواهند کرد. بنابراین استفاده از امکانات طراحی ریسپانسیو می‌تواند به طور مستقیم بر روی میزان درآمد شما از وب‌سایت تاثیرگذار باشد‌ . برای آموزش بازاریابی دیجیتال کلیک کنید.

صرفه جویی در هزینه‌

اگر از ریسپانسیو سایت استفاده کنید. لازم نیست تا چند ورژن مختلف از وب‌سایت خود داشته باشید. این قابلیت علاوه بر صرفه جویی در زمان،در هزینه‌های شما برای طراحی وب‌سایت نیز صرفه جویی می‌کند.

نتیجه گیری

داشتن یک ریسپانسیو سایت برای شما این امکان را فراهم می‌آورد تا محتوای وب‌سایت خود را در تمامی صفحات نمایش موجود به صورت کاملاً قابل قبول نمایش دهید. سیال بودن طراحی برای اندازه‌ی صفحه‌های نمایش مختلف و رزولوشن‌های مختلف یک قابلیت فوق العاده برای وب‌سایت شما به حساب می‌آید. به یاد داشته باشید که تولید دو ورژن متفاوت برای صفحات تلفن همراه و صفحات کامپیوتر اصلاً کار مقرون به صرفه ای نیست. این کار تنها موجب صرف هزینه و زمان بیشتر می‌شود در حالی که هیچ مزیتی نسبت به طراحی‌های پاسخگو ندارد.

قابلیت نمایش وب‌سایت شما در ابعاد کوچک صفحه نمایش موبایل ویژگی مطلوبی برای کاربران است. بنابراین شما با افزودن این ویژگی مشتریان بیشتری را به خود جلب می‌کنید. به یاد داشته باشید که یک طراحی خوب زمانی کارآمد است که محتوای مناسبی نیز با آن همراه شود. وظیفه شما بعد از ایجاد یک طراحی خوب، ساده و پاسخگو تولید یک محتوای کارآمد برای کاربران است.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید