پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

قیمت بیت کوین بر چه اساسی رشد می کند؟!

bitimen 11 ماه پیش

بیت کوین چگونه رشد می کند؟!

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که ساخته شد. ساخت آن در سال 2008 اتفاق افتاد و اولین معاملات آن در سال 2010 انجام شدند. در سال 2010 یک مرد فلوریدایی با شکم پرستی خود، لطف بزرگی به بیت کوین کرد. این مرد با خوردن 10 هزار بیت کوین، باعث شد اولین پذیرش بیت کوین به عنوان یک وسیلۀ پرداخت صورت گیرد! مگر می شود بیت کوین را خورد؟! بله! این مرد آمریکایی که از اولین دارندگان بیت کوین بود، 10 هزار بیت کوین را برای خرید 2 عدد پیتزا فروخت! این اتفاق باعث شد تا بیت کوین رسماً به عنوان یک وسیلۀ پرداخت پذیرفته شود. همین عامل موجب افزایش تقاضا برای بیت کوین و رشد قیمت آن شد!

بیت کوین چیست؟!

 

افزایش تقاضا چه تأثیری بر روند قیمتی دارایی ها دارد؟!

نه تنها بیت کوین، بلکه هر دارایی عمومی دیگری در این جهان، بر اساس روند عرضه و تقاضا، ارزش پیدا می کند. دارایی های خصوصی از این قاعده پیروی نمی کنند. مثلاً شما می توانید ماشین مدل پایین خود را 10 میلیارد تومان قیمت گذاری کنید. اما نمی توانید قیمت بیت کوین را تعیین کنید. قیمت بیت کوین توسط روند عرضه و تقاضای عمومی مشخص می شود. با در نظر گرفتن این نکته که عرضۀ بیت کوین محدود است، می توان متوجه شد که با افزایش تقاضا، قیمت آن همواره رشد خواهد کرد. در چند روز اخیر اتفاقاتی برای بیت کوین افتاده که خیلی از سرمایه گذاران را نگران کرده است. با ذکر 3 دلیل به آن ها نشان خواهیم داد که نگرانی آن ها بی مورد است و هیچ خطری دارایی شان را تهدید نمی کند!

 

تاریخچه بیت کوین

همانطور که در مقدمه مقاله اشاره شد، قیمت بیت کوین همواره با فراز و فرودهایی همراه بوده است. سال گذشته قیمت بیت کوین طی ریزشی غیر منتظره، از 20 هزار دلار تا حدود 3 هزار دلار کاهش یافت. اما بعد از گذشت 1 سال، دوباره قیمت بیت کوین افزایش پیدا کرد و به 64 هزار دلار رسید! دلیل این افزایش و کاهش قیمت چیست؟ هر ارزی بعد از رشدی که دارد، دچار اصلاح قیمتی می شود. این اصلاح یک نوع استراحت برای ارز است تا دوباره بتواند به سمت اهداف بزرگ تر خود حرکت کند.

در این زمان که بازار یک ارز با کاهش قیمت مواجه می شود، خریداران فرصت دارند تا وارد بازار شوند. بیت کوین هم در طول تاریخ 13 سالۀ خود، همواره این قاعده را رعایت کرده است. با ورود خریداران به بازار در قیمت های پایین، رشد ارزها مجدداً شروع خواهد شد. پس با مراجعه به تاریخچۀ بیت کوین می توان رشد قیمت دوبارۀ آن را امری قابل پیشبینی دانست. از آن جایی که پشتوانۀ بیت کوین اعتماد مردم است، مطمئن باشید که هیچ قدرتی نمی تواند آن را نابود کند!

ارز دیجیتال بیت کوین

 

تأثیرات رفتار نهنگ ها

به کسانی که مقدار زیادی از یک ارز دیجیتال را دارند، نهنگ گفته می شود. نهنگ ها یک عامل تأثیرگذار در بازار هستند. گاهی این افراد که تعداد آن ها خیلی زیاد هم نیست، می توانند روند بازار را موقتاً تغییر دهند. آن ها با فروش دارایی خود در قیمت بالا، موجب ریزش بازار می شوند. در این زمان افراد عادی (آن ها را میگو صدا بزنید)، از ریزش بیشتر قیمت و از دست رفتن سرمایه شان می ترسند و بیت کوین یا دیگر ارزهای خود را می فروشند.

در این هنگام چه کسی از آن ها خرید می کند؟ درست است؛ همان نهنگ ها! آن ها با فروش در قیمت بالا و خرید در قیمت پایین سود کلانی را از آن خود می کنند. کسانی در این بین ضرر می کنند که گول خورده و دارایی خود را می فروشند. همیشه به یاد داشته باشید که در رفتار با ارز اثبات شده ای مانند بیت کوین، گول بازی بزرگان را نخورید و ریزش قیمت را فرصتی برای ورود مجدد به بازار بدانید!

این مطلب را به طور کامل و تخصصی می توانید در بلاگ بیت ایمن بخوانید.

منبع : https://blog.bitimen.com/3-%d8%af%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d8%af%d9%88%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%a8%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%88%db%8c%d9%86/

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

bitimen

دوست من سلام! ما بیت ایمنی ها یک پلتفرم آنلاین معاملات ارزهای دیجیتال رو برات آوردیم! با بیت ایمن می تونی به سریع ترین و امن ترین شکل ممکن خرید، فروش و یا انتقال رمز ارزهای خودت رو انجام بدی. ما کامل ترین سبد معاملاتی رو داریم که می تونی هر چیزی که دوست داری توش پیدا کنی!