پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

۵ روش رفع مشکل فراموشی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

رلسک 6 ماه پیش
C7UPTjPdt3PtsabV8QFaXSiJR7uRHWDkOE1KcsXO.png 

اگر شما نیز جز کاربرانی هستید که قبلا تایید دو مرحله ای اینستاگرام خود را فعال کرده اید و حالا که قصد ورود مجدد به پیج خود در گوشی قبلی، یا یک گوشی (تبلت و کامپیوتر) جدید را دارید، کد ۶ رقمی تایید دو مرحله ای اینستاگرام برایتان ارسال نمیشود (البته ممکن است قبلا کد ارسال میشده، ولی حالا اخیرا دیگر کد ارسال نمیشود)

و یا کد ۶ رقمی برایتان ارسال میشود، ولی وقتی آنرا وارد میکند اینستاگرام این کد ۶ رقمی را قبول نمیکند و یا بعد از وارد کردن کد ۶ رقمی ارسال شده، در مرحله بعدی اینستاگرام از شما کد ۸ رقمی پشتیبان را میخواهد و شما این کد های ۸ رقمی پشتیبان را در دست ندارید، و یا کدهای ۸ رقمی پشتیبان را هم دارید ولی این کدها کار نمیکنند و به شما اجازه ورود به پیچ داده نمیشود.

و حالا نگران و مضطرب به دنبال رفع مشکل فراموشی رمز دو مرحله ای اینستاگرام خود هستید، اصلا نگران نباشید، جای درستی آمده اید.

ممکن است شما جر کاربرانی باشید که  ورود دو مرحله ای پیج اینستاگرام خود را فعال کرده اید و حالا دیگر دسترسی به خط موبایل یا ایمیلی که داخل پیچ ثبت کرده بودید را ندارید، مثلا سیمکارت مدنظر را گم کرده اید، یا سیمکارت به دلیل عدم استفاده طولانی مدت، حالا غیرفعال شده و توسط اپراتور سلب امتیاز شده است، و یا رمز ایمیلی که ثبت کرده بوند را فراموش کرده اند و یا اصلا آدرس آن ایمیل را به خاطر نمیاورید.

برخی دیگر از کاربران تایید دو مرحله ای اینستاگرام خود را نه با روش ارسال SMS و ایمیل، بلکه با روش برنامه، فعال کرده بوده اند، مثلا از طریق برنامه گوگل اتنیکیتور (Google Authenticator) یا برنامه Dou Mobile و حالا یا آن برنامه را حذف کرده اند و یا مثلا گوشی خود را ریست فکتوری یا فلش کرده، یا گوشی را گم کرده اند، یا اصلا گوشی خراب شده و دیگر روشن نمیشود، خلاصه دیگر برنامه گوگل اتنیکیتور را که پیشتر نصب کرده بودند،

و کدهای تایید دو مرحله ای را از آن میگرفتند را دیگر در دسترس ندارند، همچنین کدهای ۸ رقمی پشتیبان را نیز گم کرده اند و یا این کدها نیز کار نمیکنند،  این مورد نیز یک مورد دیگر مشکل تایید دو مرحله ای اینستاگرام میباشد.

هرکدام از اینها یکی از چند مشکل تایید دو مرحله ای اینستاگرام هستند که برای بسیاری از کاربران اینستاگرام که تایید دو مرحله ای را برای اینستاگرام خود فعال کرده اند پیش می آید. بسته به اینکه شما در کدام شرایط و وضعیت قرار دارید باید یک یا چند راه و فرآیند حل مشکل تایید دو مرحله ای اینستاگرام را دنبال کنید تا نتیجتا بتوانید وارد پیج خود بشوید.

رفع مشکل رمز دو مرحله ای اینستاگرام

در این مرحله، شما در موقعیت حساسی قرار دارید، چرا که اگر موفق به حل مشکل تایید دو مرحله ای اینستاگرام نشوید، دیگر هیچوقت نمی توانید وارد پیچ خود بشوید، و در واقع عملا پیج خود را از دست خواهید داد. همچنین شما فرصت ارسال چندین درخواست مکرر و اشتباه را ندارید، و در صورتی که چند درخواست ناقص یا اشتباه ارسال کنید، همان ها ملاک بررسی اینستا قرار میگیرد و درخواست های بعدی اساسا بررسی نمیشوند.

شاه کلید رفع مشکل رمز دو مرحله ای اینستاگرام، یک مکاتبه درست و حرفه ای با اینستاگرام امریکا به زبان انگلیسی و انجام فرآیندهای احراز هویت و سایر فرآیندهای مربوطه، به شکل صحیح و منطبق میباشد تا با ارائه شواهد و ادله صحیح و خدشه ناپذیر، به اینستاگرام اثبات شود، شما مالک واقعی و حقیقی این پیج هستید، ولی حالا به دلایلی، برخی از اطلاعات لازم برای ورود به پیج را سهوا و از روی بی دقتی گم کرده و یا فراموش کرده اید و یا از دست داده اید و هم اکنون به آنها دسترسی ندارید.

فرآیندی که برای هر پیج استفاده میشود  و متن نامه و درخواستی که برای هر کاربر بایستی تهیه شود، به شرایط و پارامترهای متعددی بستگی دارد، پارامترهایی همچون اینکه: شما هم اکنون به چه اطلاعاتی دسترسی دارید؟ (شماره موبایل، ایمیل، اکانت فیس بوک و … )، و به چه مواردی دسترسی ندارید؟، پیچ یک پیج شخصی (پرسونال) هستش یا پیچ کاری (بیزینس و کریتور)؟ پیچ بسته (پرایویت) هستش یا باز (پابلیک)؟ آیا عکس پروفایلتان عکس چهره خودتان است یا خیر؟، حدودا چه تعداد پست در پیج دارید و حدودا در چه درصدی از آنها عکس چهره شما وجود دارد؟ پیج چند مدت هستش که باز شده؟ پیج اخیرا چند مدت هستش که فعالیت داشته است؟

پیچ در اخرین دستگاهی (گوشی، تبلت یا کامپیوتری) روی آن بوده به چه مدت استفاده شده؟ ایا اخیرا پیج همرمان روی پند دستگاه فعال بوده یا فقط روی یک دستگاه لاگین بوده است؟ آیا قبلا دستگاه مورد اطمینان (Trusted Device) برای پیج ثبت شده است یا خیر؟ آیا ای پی یا ای پی های ثابتی وجود داشته است که گوشی شما برای مدت زیاد و پرتکراری از آن اینترنت به به سرورهای اینستارگرام وصل بوده است یا خیر؟ آیا گذرواژه فعلی پیج و یا همچنین گذرواژه قبلی و قبل تر پیچ را به خاطر دارید یا خیر؟

آیا پیش تر نیز دچار این مشکل شده اید یا خیر؟ ایا شما در گذشته استفاده مکرر از فیلتر شکن داشته اید یا خیر؟ درخواست با ای پی چه کشوری ارسال شود؟ و همپنین چند پارامتر دیگر که همگی میبایستی در انتخاب فرآیند احراز هویت و متن درخواست ارسالی در نظر گرفته شوند. خلاصه اینکه نمیشود از پیش، یک نسخه یکسان و مشابه برای همه مریض ها پیچید.

اگر اطلاعات و دانش کافی در خصوص روال ها، فرم ها و فرآیندهای پشتیبانی بین المللی اینستاگرام را دارید و به زبان انگلیسی هم تسلط کافی دارید و میدانید از چه جمله ها و واژگان فنی و حقوقی انگلیسی، برای متقاعد کردن کارشناس های بازنگری کننده اینستاگرام استفاده کنید، ادامه ی این مقاله به همراه چند مقاله دیگر ما به شما کمک میکند خودتان این کار را انجام دهید، ولی اگر به فرآیند ها آشنایی ندارید و همچنین، تسلط کافی برای مکاتبه حقوقی و فنی به زبان انگلیسی را ندارید،


 

میتوانید این کار را به کارشناسان مرکز پشتیبانی اینستاگرام ایران بسپارید، تا با استفاده از دانش و تجربه چند ساله ی خود در زمینه فرم ها و فرآیندهای بازنگری اینستاگرام و همچنین با به کارگیری کلمات و جملات و اصلاح های فنی و حقوقی انگلیسی که طبق تجربه، تا کنون تاثیرگذاری و متقاعد کنندگی بیشتری روی کارشناس های بررسی کننده داشته اند، احتمال پذیرفته شدن درخواست شما را به حداکثر ممکن رسانده و انشالله بتوانیم مجوز و موافقت اینستاگرام برای ورود مجدد شما به پیج را کسب کنیم.

در این مرحله، شما تشبیها در یک دادگاه حضور دارید، که میتوانید خودتان لایحه مورد را بنویسید و در دادگاه حضور پیدا کنید و به اینستاگرام ثابت کنید که صاحب و مالک اصلی این پیج شما هستید، یا اینکه این کار را به یک وکیل با تجربه که زبان دادگاه و قانون و قاضی را میداند، بسپارید تا او این فرآیند را انجام دهد

و در این دادگاه فرضی به با ارائه شواهد و ادله صحیح و محکمه پسند به قاضی اثبات کند شما مالک واقعی و حقیقی این پیج هستید، ولی حالا به دلایلی، برخی از اطلاعات لازم برای ورود به پیج را سهوا و از روی بی دقتی گم کرده و یا فراموش کرده اید و با از دست داده اید. طبیعتا یک وکیل کارکشته میتوانید تاثیر تعیین کننده ای در نتیجه این دادگاه داشته باشد.

اما اگر اینستاگرام در وهله اول نتواند کد امنیتی ارسال کند چه؟ شما به حساب اینستاگرام خود دسترسی نخواهید داشت. در اینجا راه هایی برای رفع مشکل عدم دریافت کد دو مرحله ایی اینستاگرام آورده شده است.

قبل از اینکه ادامه دهیم ابتدا بیایید بفهمیم که چرا اینستاگرام برای تأیید بیشتر حساب شما اقدام به ارسال و درخواست کد می کند، این پلتفرم به تلاش‌های غیرطبیعی برای ورود به سیستم از طریق تلفن شما مشکوک است و برای مسدود کردن دسترسی دیگران به حساب، تأیید می‌خواهد.

ممکن است اینستاگرام هنگام تلاش برای ورود از آدرس IP دیگری از شما کد امنیتی بخواهد.


 

اکنون که می‌دانید چرا اینستاگرام کد امنیتی می‌خواهد، زمان آن رسیده است که مشکل ارسال نکردن کد تأیید اینستاگرام را برطرف کنید.

رفع مشکل فراموشی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

قبل از هر عملی باید موارد زیر را بررسی کنید.

۱.آیا شماره ای که ثبت کرده اید در دسترس می باشد و امکان دریافت پیام را دارست یا خیر.

۲.آیا ایمیلی که ثبت کرده اید، را می توانید به صندوق پیام های ورودی آن دسترسی پیدا کنید یا خیر.

۳.آیا شماره تلفن و ایمیلی که برای درخواست کد وارد میکنید، همان چیزی است که در تایید دو مرحله ایی ثبت کرده اید؟

۴.در تنظیمات گوشی خود، بررسی کنید که آیا دسترسی های لازم را به برنامه اینستاگرام جهت ارسال کد را داده اید؟

۵.بررسی کنید که وی پی ان گوشی شما خاموش بوده و اینترنت شما مشکلی نداشته باشد.

در صورتی که تمام موارد بالا را بررسی کردید و ایرادی در آنها نبود به خواندن ادامه مطلب ادامه دهید تا به شما رفع مشکل عدم دریافت کد تایید دو مرحله ایی و بازیابی رمز دو مرحله ای اینستاگرام را توضیح دهیم.


 

عدم دریافت کد دو مرحله ای اینستاگرام

شما از چند طریق می توانید به اینستاگرام درخواست ارسال کد را بدهید.که یک به یک آنهارا بررسی خواهیم کرد.

۱.از طریق ارسال پیامک:

شماره ایی که برای ارسال کد دومرحله ای وارد میکنید باید همان شماره ای باشد که در اکانت شما ثبت شده است، در غیر این صورت پیامک برایتان ارسال نمی شود.چون اینستاگرام با پیش شماره های ایران مشکل دارد، ممکن است کد بعد از چند ساعت برای شما ارسال شود، بهتر است که در ساعت مختلف امتحان کنید و بهترین ساعت ۲ یا ۳ نیمه شب است.در صورتی که کد برای شما ارسال شد آنرا وارد کرده و به حساب کاربری خود دسترسی پیدا میکنید.درصورتی که کد برایتان ارسال نشد روش های دیگر را که در ادامه ذکر شده را انجام دهید

تجربه ثابت کرده که در این ساعات کد زودتر ارسال می شود.

۲.از طریق ارسال ایمیل:

اگر شماره تلفن ثبت نکرده اید و یا به شماره ای که ثبت کرده اید، دسترسی ندارید باید از طریق ایمیل اقدام کنید.گاهی اوقات ایمیل ارسال از طرف اینستاگرام در قست inbox نشان داده نمی شود و باید سراغ قسمت spam

باید بروید، زیرا ممکن است شما ایمل هایی که از طرف شرکت متا که اینستاگرام نیز زیرمجموعه آن است را بسته باشید.

۳.از طریق برنامه های جانبی کدهای یکبار مصرف:

برخی از کاربران، تایید دومرحله ای اینستاگرام خود را به حساب گوگل و برنامه Google Authenticator  که کد یکبار مصرف تولید میکند اتصال کرده اند، در بیشتر موارد خودشان نیز از این موضوع آگاه نیستند، احتمالا فعال کردن تایید دو مرحله ای را به فرد دیگری سپرده اند.

در این حالت ابتدا در قسمت جستجوی گوشی موبایل خود، برنامه  Google Authenticator را سرچ کنید ببینید که این برنامه در گوشی شما نصب است یا خیر، اگر وجود داشت وارد آن شوید، و کدیکبار مصرف را کپی کنید.

امکان این نیز وجود دارد که این کد برای برنامه دیگری باشد، اما باید این راه را نیز امتحان کنید.

۴.بازیابی رمز دو مرحله ای اینستاگرام از طریق کدهای ریکاوری:

روش دیگری که می توانید از آن هنگام عدم دریافت کد تایید دو مرحله ای اینستاگرام استفاده کنید، استفاده از کد ۶ رقمی ریکاور است، این کد هنگامی که شما تایید دو مرحله ای را فعال کرده اید برای شما به نمایش درآمده است و از شما خواسته شده که آنرا یادداشت کرده و در جای امن نگهداری کنید.

با داشتن یکی از آن کدها می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.اگر این کدها را ندارید و یا گم کرده اید، باز جای نگرانی نیست زیرا ما اینجاییم تا مشکل شمارا امروز حل کنیم.

۵.از طریق تماس با پشتیبانی اینستاگرام:

البته شایان به ذکر است که مجموعه ما یک تیم متخصص در خصوص مشکلات اینستاگرام دارد که تمام مشکلات شمارا در کمتر از یک ساعت حل خواهند کرد، میتوانید با ما در تماس باشید.

درآخر:

توجه داشته باشید که اگر کد تایید دومرحله ای برایتان ارسال نمیشود این کار را در زمانیکه ترافیک کمتر است، مانند ساعات بامدادی، امتحان کنید.در صورتی که مراحل بالا را انجام داده و به نتیجه نرسده اید، با مرکز مشاره تلفنی ما و بخش پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید تا در اسرع وقت با تکنیک های مخصوص خود مشکل شمارا برطرف کنیم.درضمن گاهی اوقات کد تایید دو مرحله ای اینستاگرام از طریق ایمیل نیز ارسال نمیشود.

تایید دو مرحله ای اینستاگرام و رفع مشکل عدم دریافت کد تایید دو مرحله ای اینستاگرام مشکلی است که روزانه بسیاری از کاربران و مشترکان ما به آن بر

می خورند.

کارشناسان ما همه روزه آماده پاسخگویی هستند.

سوالات متداول

کد تایید دو مرحله ای اینستاگرام برام ارسال نمیشه؟کد ۶ رقمی ریکاوری ام ندارم باید چیکار کنم؟

راه های محتلفی وجود دارد که شما به اکانت خود درسترسی پیدا کنید و کد برایتان ارسال شود که در مقاله ذکر شده است، یکی از موثر ترین راهها ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام است

شماره موبایلی که ثبت کردم رو الان بهش دسترسی ندارم، آیا امکان این هست که از راه دیگه ایی کد برام ارسال شه؟

بله،بجز ارسال از طریق شماره موبایل چندین روش دیگه برای دریافت کد تایید دو مرحله ای اینستاگرام وجود داره

منبع

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید