پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

اتصال دو مودم به یک خط

zahrahashemi 1 سال پیش

بسیاری از کاربران مکرراً در حال پرسیدن این سوال هستند که آیا می‌توان از اتصال دو مودم به یک خط (دو مودم روی یک خط تلفن) استفاده کرد؟ در ادامه، به این پرسش پاسخ می‎دهیم و شما را بیشتر راهنمایی خواهیم کرد.

 اتصال دو مودم به یک خط

نصب دو مودم روی یک خط

معمولاً در فضاهای کاری که استفاده از اینترنت بیشتر است، برخی از کارفرمایان ترجیح می‌دهند، از ۲ یا چند مودم ارزان ADSL استفاده کنند. در واقع بخش‌های مختلف کاری را تفکیک کرده و متناسب با خدماتی که ارائه می‌دهند، از مودم‌های مختلف با سرعت و حجم متفاوت استفاده می‌کنند.

 شما یک مودم را به اینترنت متصل کنید، مودم دوم رو با کابل به مودم اول اتصال دهید، توی مودم دوم dhcp رو خاموش کنید، مودم را روی حالت bridge بذارید و اگر bridge نداشت، رو Static ip بذارید و یک آی پی آزاد از مودم اول رو با gateway مودم اول بدهید،به طوری که مودم دوم نقش یک کلاینت را ایفا میکند که فقط امواج وای فای دارد.

از آنجایی که نصب دو مودم روی یک خط تلفن امکان پذیر نیست، کارفرمایان باید از چند خط تلفن استفاده کنند. به این معنا که هر خط تلفن به یک مودم متصل می‌شود، از این رو می‌توانند با توجه به تعداد خطوط تلفن، تعداد مودم‌ها را افزایش دهند.

 

نکات اتصال دو مودم به یک خط (استفاده از دو مودم روی یک خط)

  1. امکان اتصال دو مودم به یک خط اینترنت وجود ندارد.
  2. دستگاه مودم شماره یک را باید به اینترنت متصل کنید.
  3. از پورت مودم شماره یک یک کابل به پورت مودم شماره دو (پورت WAN نباشد چرا که معمولا در این موقعیت، غیرقابل استفاده است) وصل کنید
  4. تنظیمات مودم بالایی رو در حالت پیشفرض قرار بدید و فقط حالت Access Point رو فعال کنید ( تنظیمات ADSL غیرفعال )

 

چه کاربرانی از دو مودم ADSL استفاده می‌کنند؟

ایا به یک خط تلفن میتوان دو مودم وصل کرد


برخی از افراد ترجیح می‌دهند از خدمات ارائه دهنده‌های اینترنت متفاوت استفاده کنند. این افراد نیز باید از دو مودم ADSL جداگانه استفاده کنند که برای اتصال آنها نیز، نیاز به خطوط تلفن جداگانه است. در واقع برای هر ارائه دهنده خدمات اینترنت باید یک مودم جداگانه تهیه و آن را به یک خط تلفن اختصاصی متصل کرد.

 

ادامه متن >>>>، کلیک کنید

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

hi

آخرین پست های من
فروشگاه قطعات الکترونیک تهران 1 سال پیش معرفی برد مدار چاپی (PCB) 1 سال پیش