پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

چگونه استوری اینستاگرام را تحلیل کنیم؟

arghavan18 2 سال پیش

 

.  اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی ساده و کارآمد چند سالی است که جای خود را میان مردم کشورهای مختلف دنیا، مخصوصاً مردم کشور ما باز کرده است. بنابراین استفاده از قابلیت‌های این شبکه برای کسب و کارها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از قابلیت‌های جذاب اینستاگرام امکان به اشتراک گذاری استوری از طریق این شبکه است. با سایت استخدام دورکاری بومران همراه باشید.

استوری‌ها در فرمت‌های مختلف و در یک دوره زمانی ۲۴ ساعته برای دنبال کنندگان شما نمایش داده می‌شوند. در ابتدا از این قابلیت صرفاً جهت سرگرمی یا به اشتراک گذاری زندگی روزمره توسط مخاطبان استفاده می‌شد..

 نکات کلیدی استوری‌ اینستاگرام

بر اساس نتایج به دست آمده از مطالعات ده‌ها هزار برند، فاکتورهای مختلفی بر میزان موفقیت استوری‌ها تاثیرگذار است. در ادامه به تعدادی از این  عوامل اشاره می‌کنیم.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

 تعداد اسلاید استوری

شما می توانید در هر دوره‌ی انتشار استوری چندین اسلاید را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. انتخاب تعداد مناسب اسلایدها بر میزان دیده شدن و موفقیت استوری‌های شما تاثیرگذار است.

 نرخ زمان توقف

نرخ زمان توقف، یکی از پارامترهای کارآمد در تحلیل استوری های اینستاگرام است. اگر شما میزان نرخ زمان توقف را نسبت به هر اسلاید مورد توجه قرار دهید، خواهید دانست که استوری‌های شما تا چه حد توسط مخاطبان دنبال شده است.   واضح است که با افزایش تعداد اسلاید‌های یک استوری مقدار نرخ زمان توقف برای اسلایدهای آخر به شکل محسوسی کاهش پیدا می‌کند. برای آموزش دیجیتال مارکتینگ کلیک کنید

 نرخ مشاهده

این پارامتر به طور کلی نشان می‌دهد که چه تعداد از افراد تمام اسلایدهای استوری روزانه شما را مشاهده کرده اند.

افزایش رقابت در حوزه تولید محتوا به شکل استوری باعث شده تا به طور کلی مخاطبان از مشاهده استوری‌های متعدد خسته شوند. همین موضوع در آمار به دست آمده برای نرخ مشاهده به خوبی مشخص اس

 

 نرخ پسروی

نرخ پسروی برای همه بازاریابان بسیار جذاب است. بازگشت افراد به استوری بعدی به این معنی است که آنها می‌خواهند  به محتوای تولید شده توسط شما توجه بیشتری نشان دهند.

 

 

 نرخ خروج

نحوه خروج نشانگر تعداد افرادی است که تا قبل از اتمام استوری‌های شما از آن خارج شده اند. از طریق تنظیمات اینستاگرام می‌توانید تمامی این پارامترها را برای استوری‌های ۱۴ روز گذشته‌ی صفحه خود پیدا کنید..

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید