پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

ربات انسان نمای شیائومی معرفی شد

roya 1 سال پیش

شیائومی بالاخره از تسلا در معرفی ربات انسان نما پیشی گرفت و امروز ربات بسیار بامزه CyberOne را معرفی کرد. ربات هوشمند CyberOne شیائومی به لطف برخورداری از فناوری هوش مصنوعی قادر به تشخیص احساسات مختلف انسان است.

137504.jpg

شیائومی می‌گوید ربات 52 کیلوگرمی CyberOne با قد 177 سانتی متر، دوست خوبی برای انسان است. به گفته شیائومی مغز پیشرفته CyberOne قادر به تشخیص 45 حالت احساسی مختلف انسان و تعامل با افراد است. طول دست‌های این ربات در حال باز شده به 168 سانتی متر می‌رسد.به گفته شیائومی موتور محرکه بکار رفته در این ربات از فناوری بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است و با وجود توانایی‌های پیشرفته، زیر 500 گرم وزن دارد. هر یک از دست‌های این ربات قادر به بلند کردم اجسامی با وز ن 1.5 کیلوگرم هستند.

همچنین بخوانید: بهترین گوشی های بازار کدام ها هستند؟

 

ربات CyberOne شیائومی همانند انسان بر روی دو پا راه می‌رود و بیشینه سرعت آن به 3.6 کیلومتر در ساعت می‌رسد. جالب‌تر اینکه ادعا شده دمای محیط یا بارش باران نمی‌تواند سرعت پیمایش ربات شیائومی را مختل کنند. این ربات می‌تواند 85 صدای محیط مختلف را تشخیص بدهد.

مدیر عامل شیائومی می‌گوید این ربات برای کمک به افراد منزل در انجام امور روزمره طراحی شده است اما متأسفانه به دلیل هزینه ساخت بالا، قرار نیست ربات هوشمند شیائومی دست کم در حال حاضر به طور تجاری عرضه شود.

همچنین بخوانید: طراح لاراول چیست؟

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید