پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

6 دلیل برای قطع شدن مداوم وای فای

پیکسلر بلاگ 1 سال پیش

افراد همیشه با قطع شدن مداوم وای فای (WiFi)دست و پنجه نرم می کنند و قطع شدن اتصال وای فای در زمان نامناسب می تواند برای فرد ناراحت کننده باشد. در اینجا برخی از رایج ترین دلایل قطع شدن مداوم وای فای و کارهایی که می توانید در مورد آن انجام دهید آورده شده است.

۱- تعداد زیادی دستگاه متصل هستند

در گذشته، در یک خانواده معمولی یک یا دو کامپیوتر به وای فای اتصال بودند. اکنون، با گوشی‌های هوشمند، آی‌ پدها، تلویزیون‌های هوشمند و ابزارهای هوشمند دیگر، اتصال به وای فای به یک معضل تبدیل شده است. در کمال تعجب، حتی اگر یک دستگاه متصل به وای فای به طور فعال داده‌ها را ارسال یا دریافت نکند، باز هم مقداری از پهنای باند موجود را مصرف می‌کند. این بدان معناست که اگر دستگاه‌های زیادی به وای فای متصل شده‌اند، ممکن است قطعی یا کاهش سرعت اتصال به وای‌فای خود را مشاهده کنید.

راه حل: اولین و ساده ترین راه حل این است که اتصال دستگاه هایی که از وای فای استفاده نمی کنند را قطع کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که به سادگی رمز وای فای خود را تغییر دهید، که همه اتصال ها را از کار خواهد انداخت. سپس، می‌توانید فقط به برخی دستگاه‌ها اجازه دهید دوباره به وای فای متصل شوند.

اگر این امر امکان پذیر نیست، می‌توانید باندها را تغییر دهید (شاید به جای ۲.۴ گیگاهرتز به باند ۵ گیگاهرتز متصل شوید که ممکن است شلوغی کمتری داشته باشد). به طور کلی، باند ۵ گیگاهرتز اتصال سریع تر اما برد کوتاه تری نسبت به باند ۲.۴ گیگاهرتز (با برد بیشتر اما کندتر) دارد. می توانید با رفتن به تنظیمات هر دستگاه، باند را تغییر دهید.

 

کاهش موقت استفاده سنگین از وای فای نیز می تواند کمک کند – به عنوان مثال، توقف بازی یا دانلود یک فیلم.

در نهایت، ممکن است لازم باشد اتصال خود را ارتقا دهید. ابتدا یک تست سرعت انجام دهید تا سرعت فعلی خود را بررسی کنید. ممکن است تعداد دستگاه هایی که به وای فای متصل می شوند، برای سرعت اینترنتی که خریداری کرده اید زیاد باشد. در این صورت، برای ارتقا به سرعت بالاتر با ارائه دهنده اینترنت خود تماس بگیرید.

۲- روتر در نقطه بدی قرار دارد

قرار دادن روتر در محل نامناسب، شایع‌ترین دلیل عملکرد ضعیف وای فای است. اگر نقطه دسترسی شما، در اتاقی دور از شما باشد و دستگاهی که می‌خواهید آن را به وای فای متصل کنید بیشتر از محدوده سیگنال دستگاه باشد، تا زمانی که دستگاه خود را به آن نزدیک‌تر نکنید، با افت سیگنال و قطع شدن مداوم وای فای مواجه خواهید شد.

راه حل: روتر را در اتاقی که قصد دارید بیشترین استفاده از وای فای را داشته باشید یا در نزدیکترین فاصله ممکن نصب کنید. روتر را در ارتفاع بالا قرار دهید تا مانعی در راه نباشد. همچنین باید از بازتاب اشیایی مانند شیشه، آینه و فلز دوری کنید، زیرا سیگنال‌های وای فای با برخورد به این اشیاء از آن‌ها منعکس شوند.

ادامه مطلب سایت پیتونیک

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید