پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

تکنیک های تولید محتوای جذاب برای یوتیوب

arghavan18 3 سال پیش

تکنیک های تولید محتوا یوتوب

تولید محتوا یوتیوب یکی از چالش های موجود برای ورود به این پلتفرم جذاب است. این روزها کاربران فضای مجازی از محتوای ویدئویی بیشتر از هر چیز دیگری استقبال می کنند اگر بتوانید محتوای مناسبی را برای یوتیوب تولید کنید، علاوه بر جذب مخاطبان بسیار در فضای مجازی از درآمد نیز برخوردار خواهید بود.

مانند هر محتوای دیگری، ایجاد یک محتوای ویدیویی خوب نیز نیازمند رعایت اصول و قواعدی باشید. که درسایت استخدام دورکاری بومران با آنها آشنا شوید..

تکنیک های تولید محتوا یوتوب

برنامه ریزی برا محتوای

قبل از اینکه حتی کانال یوتیوب خود را راه اندازی کنید، باید مشخص کنید قصد دارید محتوای ویدیویی خود را در چه زمینه‌ای تولید کنید. به علاوه باید برای تولید محتوای خود برنامه ریزی داشته باشید و تلاش کنید در این زمینه بهترین ویدئوها و پرکاربردترین آنها را تولید کنید. به این ترتیب ویدئوهای شما برای مخاطبان‌تان جذاب بوده و آنها را به دنبال کردن کانال شما تشویق می کند.

بسیاری از کانال‌های موفق یوتیوب در تولید محتوا، تم مشخصی را رعایت می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود تا مخاطبان علاقه‌مند به این تم همواره آنها را دنبال کنند. برای مثال تولید ویدئو با محتوای آموزشی،به اشتراک گذاری زندگی شخصی و ویدئوهای از مسافرت ها و جاهای دیدنی.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان کلیک کنید.

ارتباط متقابل با مخاطبان یکی دیگر از راهکارهای موفقیت در تولید محتوای ویدئویی است. از مخاطبان خود بخواهید تا انتظارات خود را با شما در میان بگذارند.

ایده گرفتن از محیط اطراف

با گذر زمان تولید یک محتوای جدید و تازه نسبت به ویدیو‌های اول چالش برانگیز خواهد بود. این چالش برای همه افراد حتی حرفه ای ها هم وجود دارد. پس نگران نباشید برای اینکه بتوانید ویدیوهای جدید و جذاب‌تری تولید کنید، همه جا به دنبال الهام باشید. به محیط اطراف خود توجه کنید و ایده هایی را که به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید. به علاوه می‌توانید محتوای تولیدی توسط افراد دیگر را بررسی کنید و از ایده‌های آنها در تولید ویدئوهای جدید خود بهره ببرید.برای سفارش تولید محتوا در بومران عضو شوید.

به جای مقایسه خود با دیگران بر روی کیفیت کارتان تمرکز کنید. سعی کنید هر ویدئویی که تولید می‌کنید، قبل از هر شخص دیگری خودتان دوست داشته باشید و مطمئن باشید که مخاطبان شما از دیدن آن لذت خواهند برد. از هر فرصتی برای پیشرفت استفاده کنید و تکنیک‌های مختلف فیلمبرداری ویرایش یا سبک‌های مختلف را یاد بگیرید و به کار ببرید‌.

راهکارهای پیدا کردن ایده‌های محتوا

برای پیدا کردن یک ایده جذاب از خودتان شروع کنید به این فکر کنید که آموختن چه مطالبی برای شما جذاب و چالش برانگیز بوده و همان مطالب را در ویدئوهای خود را در اختیار کاربران قرار دهید. افراد بسیاری هستند که مانند شما فکر می‌کنند و به این مطالب نیازمندند.

ویدیو‌هایی که به مفهوم چگونگی انجام یک کار می پردازند در یوتیوب بسیار پر بازدید هستند.

اهمیت به ویدیو

لازمه تولید یک محتوای با کیفیت حذف کردن تمام قسمت‌هایی است که فکر می‌کنید به بهبود ویدئویی شما کمکی نمی‌کند. این کار را در هنگام ویرایش ویدئوی نهایی انجام دهید. بهترین بخش‌ها را انتخاب کنید و قسمت‌های زائد و بلااستفاده فیلم را حتما حذف کنید.

به یاد داشته باشید که رعایت این نکته خصوصا برای مبتدیان بسیار با اهمیت است. شاید به مرور زمان و جذب کردن فالوورهای بیشتر ارائه برخی از مطالب جانبی مشکلی ایجاد نکند، اما در ابتدای ورود شما به یوتیوب برای جذب افراد و جلب توجه آنها باید محتوای با کیفیت و مختصر و مفیدی تولید کنید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید