پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

ارزهای دیجیتال چه کمکی به انسان ها می کنند؟

bitimen 1 سال پیش

ارزهای دیجیتال محصولی جدید از دنیای تکنولوژی هستند که 13 سال پیش ظهور کردند. اولین ارز دیجیتال بیت کوین بود که با پیدایش خود انقلابی در اقتصاد جهانی به پا کرد. پس از آن نیز تعداد زیادی ارز دیجیتال تحت عنوان آلت کوین به وجود آمدند. آلت کوین ها با هدف ایجاد سیستمی بهتر نسبت به بیت کوین پدید آمدند و امکانات جدیدی را ارائه دادند. اکنون بیش از 20 هزار آلت کوین در بازار کریپتوکارنسی فعالیت می کند که هر یک ویژگی خاص خود را دارد. کسانی که می خواهند خرید ارز دیجیتال را انجام دهند نیز می توانند از این آلت کوین ها استقبال کنند. با این حال گزینه اول عموم سرمایه گذاران بیت کوین می باشد. اگر شما هم می خواهید خرید ارز دیجیتال را انجام دهید، ابتدا باید با فواید این کار آشنا شوید.

ما در این مقاله شما را با فواید ارز دیجیتال آشنا می کنیم و کمک هایی که آن ها به بشریت می کنند را مورد بررسی قرار می دهیم. پس از بیان این موارد، به سراغ معرفی بهترین ارزهای دیجیتال می رویم.

aN5mH882yX5wJd5EH1CnVd24aUMnqSt6nEXxJtw9.jpg

 

فواید ارزهای دیجیتال

بسیاری از افرادی که اسم رمز ارز یا ارز دیجیتال را می شنوند فقط به سود خرید و فروش آن فکر می کنند. غافل از این که ارزهای دیجیتال علاوه بر سرمایه گذاری، برای بسیاری از فعالیت های دیگر ما نیز سودمند هستند. اکنون کاربرد ارز دیجیتال روز به روز گسترده تر می شود و هر چند وقت یک بار، بعد جدیدی از آن ظهور می کند. مثال بارز این مورد، NFT ها، متاورس، پاراچین ها، قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیر متمرکز هستند. در بدو شروع فعالیت بیت کوین هیچکدام از این موارد به این اندازه مطرح نبودند. اکنون مردم جهان می توانند از ارزهای دیجیتال استفاده های مختلفی بکنند و برای فعالیت های مختلف خود از آن ها کمک بگیرند.

مدیریت سیستم های مالی، حفظ حریم خصوصی در فضای آنلاین و… بخشی از کاربردهای ارز دیجیتال هستند. بنابراین اگر شما می خواهید از رمز ارزها استفاده کنید گزینه های بسیار زیادی برای شما وجود دارد. بسیاری از کاربردهای ارز دیجیتال باعث می شوند که امور مختلف زندگی شما با سرعت و امنیت بیشتری انجام شود. علاوه بر این، هزینه های شما در این امور نیز کاهش می یابد تا تجربه فوق العاده ای برایتان رقم بخورد. بنابراین ارزهای دیجیتال فواید بسیاری دارند و کمک زیادی به بشریت می کنند. در بخش بعدی، به شکل جزئی تر کمک های ارز دیجیتال به انسان را بررسی می کنیم.

EC1NojdcZrC1Q5vOxg1MySsXrsMn3mp8rnjxd6g5.jpg

 

آیا ارزهای دیجیتال به ما کمک می کنند؟

در بخش قبل خواندید که کاربرد ارز دیجیتال تنها به حوزه سرمایه گذاری محدود نمی شود. ارزهای دیجیتال در زمینه مدیریت اطلاعات، انتقال دارایی ها، ثبت قراردادهای بدون واسطه، تولید و انتشار محتوا، خرید و فروش آثار هنری، وام دهی و وام گیری، سپرده گذاری و… به کار انسان ها می آیند. استفاده های این دسته از دارایی ها به طور وصف ناپذیری گسترده است و تقریبا تمامی ابعاد زندگی انسان را در بر می گیرد. بنابراین شما می توانید در هر زمان و مکان، از ارز دیجیتال استفاده های مختلفی بکنید. از این رو ارزهای دیجیتال خدمت بزرگی به بشریت می کنند و یک انقلاب بزرگ در حوزه تکنولوژی و اقتصاد هستند.

اگر بخواهید از همه امکانات ارزهای دیجیتال استفاده کنید، پیش از هر چیزی باید کاربرد پروژه های مختلف را بدانید. به طور مثال کاربرد بیت کوین با اتریوم متفاوت است و هر دو آن ها امکانات یکسانی را ارائه نمی کنند. بنابراین باید بدانید که هر ارز دیجیتال دقیقا چه کاری را انجام می دهد تا بتوانید از آن استفاده بهینه کنید. مقالات مختلفی در این زمینه وجود دارند که شما را با پروژه های مختلف آشنا می کنند. به طور مثال مقاله خرید بیت کوین اطلاعات لازم درباره این ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار می دهد.

YzrAzxICY0PA28EDgtyqIqPhj5y7DlQUsySzKPXZ.jpg

 

بهترین ارزهای دیجیتال کدام اند؟

برای این که بهترین ارزهای دیجیتال را معرفی کنیم ابتدا باید معیار و ملاک خود را به صورت شفاف تعریف کنیم. به طور مثال یک ارز دیجیتال ممکن است در حوزه ای خاص از سایرین بهتر باشد و در زمینه ای دیگر فعالیت نکند. به همین دلیل ما یک معیار عمومی را برای رمز ارزها در نظر می گیریم که بتوانیم همه آن ها را با هم مقایسه کنیم. این معیار، بزرگی بازار و حجم سرمایه موجود در پروژه می باشد که رمز ارزها را رتبه بندی می کند. این رتبه بندی دائما دچار تغییر می شود و به همین خاطر بهتر است که آن را به صورت لحظه ای پیگیری کنید. با این حال ما هم در این بخش برترین ارزهای دیجیتال بر اساس رتبه بندی فعلی را به شما معرفی می کنیم.

بدون تردید اولین ارز دیجیتال در این رتبه بندی بیت کوین (BTC) است. پس از بیت کوین، اتریوم (ETH) به عنوان بزرگ ترین آلت کوین بازار قرار دارد. رتبه سوم به تتر (USDT) اختصاص دارد که ماهیتی متفاوت از بیت کوین و اتریوم دارد. تتر یک استیبل کوین وابسته به دلار است و قیمت آن نوسان شدیدی ندارد. بنابراین معمولا از تتر برای سرمایه گذاری استفاده نمی شود و سرمایه گذاران از کاربردهای دیگر آن استفاده می کنند. بایننس کوین، کاردانو، ریپل، سولانا، دوج کوین و شیبا نیز جزو پر طرفداران ترین و برترین ارزهای دیجیتال بر اساس حجم بازار هستند.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

صرافی ارز دیجیتال بیت ایمن یک بازار آنلاین خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران می باشد که با توجه به چارچوب های تعیین شده توسط پلیس فتا فعالیت می کند. این صرافی ارز دیجیتال در سال 98 راه اندازی شد و امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین، اتریوم، تتر و... را برای سرمایه گذاران ایرانی فراهم کرد.