پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

ایلان ماسک تنها مرد تکنولوژی جهان نیست!

کمپانی های بزرگ دنیا، آنجایی که نیروی انسانی و دانش آنها حرف اول را میزند، همان شرکت هایی که محل تولد تکنولوژی های جدید و روش های مدیریتی جدید است، همیشه جذاب ترین مکان های دنیا برای من بوده است. جایی که همیشه تحقیق و توسعه و دانش حرف اول را میزند و بهترین های دنیا آنجا گرد هم آمده اند. شرکت هایی که همیشه داستان های پیشرفت ها و فراز و فرود های آنرا میشنویم و جملات تاثیر گذار مدیران ارشد آن را بیو اینستاگرام خود میکنیم. داستان هایی درباره کمپانی اپل، مک دونالد، فورد، گوگل، ماکروسافت، اینتل و ... را میخوانیم و برای دیگران تعریف میکنیم.

این اشتباه است که فکر کنیم همه این شرکت های موفق که از تلاش های شبانه روزی آنها بر پیشرفت تکنولوژی همه ما بهره میبریم، فقط در آمریکا وجود دارند، و یا تصور کنیم هوش مصنوعی فقط در شرکت های ایلان ماسک خلاصه شده است و تنها در دستان او تکنولوژی های به روز پیشرفت میکند. دقیقا در لحظاتی که ایلان سر و صداهای رسانه ای به پا میکند، کمپانی های زیادی هستند که در سکوت به صورت شبانه روزی دغدغه بهبود زندگی بشر بوسیله تکنولوژی و هوش مصنوعی دارند.

واقعیت این است که بسیاری از شرکت های بزرگ در سراسر دنیا نیز دقیقا همان فضای مدرن و رو به پیشرفت شرکت های حوزه سیلیکون ولی را دارند.

یکی از این شرکت ها متعلق به چشم بادومی های باهوش و دقیق چینی ایست، شرکت داهوا با فعالیت در حوزه امنیت و نظارت و با ده هزار کارمند بخش تحقیق و توسعه که همواره تکنولوژی های جدید و فوق العاده ای را به دوربین های خود اضافه کرده اند. نو آوری های شرکت داهوا همیشه شوکه کننده بوده است. نوآوری هایی مثل تشخیص چهره، تشخیص حرکت، نقشه حرارتی، پروتکل های جدید ضبط و ذخیره سازی، کیفیت های بسیار بالا ضبط و ... که حاصل تلاش های یک تیم متخصص و به روز است و سرمایه گذاری های هنگفت در حوزه بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی هاست.

29pF3vRxPzwrF81z8pKY0yKCittjEelmKHCcGkI1.jpg

اما برای من یکی از جذاب ترین تکنولوژی های بکار رفته در دوربین های مدار بسته جدید داهوا، قابلیت استار لایت است، قابلیتی که بوسیله آن دوربین های مدار بسته نسل جدید برخلاف دوربین های مدار بسته فعلی که در نور اندک تصاویر را سیاه و سفید ضبط میکنند، میتواند حتی در تاریکی مطلق تصاویر رنگی با کیفیت فوق العاده ارائه دهد. حتی در نور ستارگان که چشم انسان چیزی نمیبیند، دوربین های starlight داهوا میتوانند تصاویر رنگی با کیفیت بالا ضبط کنند. دوربین های فعلی به وسیله LED های مادون قرمز تصاویر سیاه و سفید ضبط میکنند اما دوربین های مدار بسته استار لایت داهوا، به وسیله سنسور های فوق حساس، دیافراگم خاص و تنظیم سرعت شاتر، بدون نویز کوچک ترین حرکت را در شب ثبت میکنند. اگر علاقه مند به دانستن در خصوص تکنولوژی های به روز هستید و دوست دارید بدانید این دوربین های مدار بسته دقیقا چگونه کار میکنند. به مقاله زوم جی در این خصوص سری بزنید. همچنین برای خرید دوربین داهوا میتوانید از سایت معتبر دوربین مارکت که با سابقه طولانی در این زمینه فعالیت میکند، مشورت بگیرید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید