پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

موشن گرافیک

mycustomerr 3 سال پیش


 

موشن گرافیک چیست؟

این هنر دقیقاً شبیه به ساخت انیمیشن است، ولی باید گفت که انیمیشن روایت داستانی دارد و در موضوعاتش به شخصیت‌های واقعی و غیرواقعی می‌پردازد، پس می‌تواند برای سینما و سرگرمی‌های متنوع، کاربردهای فراوانی داشته باشد. در صورتی که هنر موشن گرافیک حالت سمبلیک دارد و غالباً پیام‌ها را به شکل متحرک به مخاطبین انتقال می‌دهد.

به همین دلیل موشن برای تبلیغات و برند سازی گزینه بسیار مناسبی است. امروزه این رشته طرفداران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است و به صورت حرفه‌ای دارای نرم‌افزارهای پیشرفته‌ای می‌باشد.

در حقیقت قرار گرفتن دو کلمه موشن و گرافیک در کنار هم به معنی حرکت گرافیک برای انتقال دادن پیام است. بنابراین لازم است بدانید در اجرای تمامی موشن ها هیچ تصویر واقعی وجود ندارد و تنها گرافیک‌های به حرکت درآمده با استفاده از فتوشاپ و ایلاستریتور ساخته می‌شوند‌. بر همین اساس ارائه محتوا با استفاده از موشن‌های گرافیکی می‌توانند در حد فوق العاده ای در مخاطبان جذابیت ایجاد کنند.

 

مزایای موشن گرافیک

کارهای گرافیکی در انتقال محتوا مهارت زیادی دارند، به طوری که می‌توانند در زمان بسیار کوتاهی همچنان تاثیرگذارترین پیام و محتوا را انتقالب دهند.

همچنین می‌توان گفت موشن ها این توانایی را دارند تا بر روی برخی پلتفرم‌ها، سیستم‌های کامپیوتری، وب‌سایت‌های مختلف و حتی گوشی‌های همراه به شکل آنلاین و آفلاین نمایش داده شوند.

ضمن اینکه رنگ‌های به کار رفته در گرافیک‌های موشن شخصیت و فضای بسیار جذابی را برای مخاطب ایجاد می‌کند.

 

کاربرد موشن های گرافیکی چیست؟

باید گفت که بیشتر ویدیوهای تبلیغاتی برگرفته از حرکت‌های گرافیکی هستند. البته ساخت فیلم‌های کوتاه در شبکه های اجتماعی و فضاهای اینترنتی جزو پرکاربردترین مواردی است که از موشن های گرافیکی کمک گرفته‌اند.

 

برندهای برتر موشن گرافیک

موشن گرافیک در دنیای دیجیتال یکی از پرطرفدارترین حرفه‌هایی است که شباهت زیادی به انیمیشن دارد با این تفاوت که تمام تصاویر موشن ها غیرواقعی و گرافیکی هستند. البته این رشته هنری انواع مختلفی را شامل می‌شود که برای شناخت بیشتر آن می‌توانید با ما در این بخش از برند آنالیز همراه باشید تا شما را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم. همچنین ما در پایان مقاله سعی کرده‌ایم ۱۰ برند برتر و شرکت معتبر را در زمینه ساخت موشن گرافیک به شما معرفی کنیم.بنابراین شما می‌توانید یکی از بهترین مراکز را متناسب با خدمات موردنظرتان، امتیازات مراکز و نوع خدمات ارائه شده آن‌ها انتخاب کرده و در این زمینه بهترین خدمات را دریافت کنید.

 

انواع موشن گرافیک کدامند؟

لازم است بدانید این نوع پدید آمدن حرکت و صدا که جذابیت بسیاری برای مخاطبان دارد دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی آن‌ها می پردازیم:

 

ویدئورئال

موشن هایی هستند که فیلم‌هایی از فضای حقیقی را به تصویر می کشند، لازم است بدانید در ویدئورئال ها هیچ نوع طراحی گرافیکی وجود ندارد بلکه انتقال پیام توسط تصویر برداری، تدوین و بسیاری فاکتورهای وابسته دیگر مانند صدابرداری و صداگذاری انجام می‌شود‌.

 

ویدیو موشن

این نمونه از موشن ها، ترکیبی از تصویر برداری و طراحی های گرافیکی می باشند. غالبا این نوع طراحی های گرافیکی علاوه بر بالابردن جذابیت، جهت نمایش دادن اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرند که با تصویر برداری قابل اجرا نیستند.

استاپ موشن

استاپ موشن یکی از جالب ترین موشن هایی است که برای تهیه آن باید از اشیاء واقعی عکس گرفت. در ساخت این نمونه موشن لازم است تا اشیاء در حالتی جزیی به حرکت درآیند و از هر حرکت، عکس های مختلفی گرفته شود. در نهایت کلیه عکس ها توسط یک نرم افزار ویژه پشت سر هم چیده می‌شوند تا حس حرکت دادن به بیننده القاء شود.

 

اینفو موشن

این مدل موشن ها در واقع ویدئو هایی هستند که برای ساخت آنها از تکنیک اینفوگرافیک استفاده می‌شود، حرکت در اینفوموشن به گونه ای است در آن اساسی ترین تکنیک های اینفوگرافیک به کار می رود.

 

ابزارهای ساخت انواع موشن های گرافیکی

دقت کنید که برای ساخت موشن گرافیک‌های متنوع از ابزارهایی مانند:

 

Adobe After Effect

Adobe Premiere

Adobe Animate

3DMAX

Syntheyes

استفاده می‌شود، البته خوب است بدانید که پلاگین ها و بسیاری ابزارهای دیگر مانند Nuke، Maya، Adobe illustrator و البته Adobe Photoshop هم می‌توانند در ساخت موشن های گرافیکی مورد استفاده قرار بگیرند.

 

سخن پایانی

اگر می‌خواهید از ساخت موشن‌های گرافیک حرفه‌ای کاربری‌های فراوانی داشته باشید و یا از این شیوه برای برندسازی خود استفاده کنید اما نمی‌دانید این خدمات را به کدام مرکز بسپارید تا به صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی کارتان را تحویل بگیرید.

نگران نباشید چرا که ما در ادامه این بخش از برند آنالیز 10 برند برتر در زمینه تولید موشن گرافیک را به شما معرفی می‌کنیم تا شما با بررسی این مراکز تخصصی و حرفه‌ای بتوانید بهترین مرکز را برای انجام خدمات موردنظر خود انتخاب کنید.

منبع:

https://brandanalyz.com/

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید
آخرین پست های من
ایمیل مارکتینگ 3 سال پیش تیزر تبلیغاتی 3 سال پیش طراحی بنر 3 سال پیش طراحی در شبکه های اجتماعی 3 سال پیش