پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

ویژگی های یک فروشگاه ساز خوب

وب پویا 2 سال پیش

همانطور که می دانید، راه اندازی فروشگاه اینترنتی، در افزایش فروش محصولات و خدمات شما بسیار موثر است. اما باید بدانید که انتخاب فروشگاه ساز، اولین قدم برای آغاز فروش اینترنتی است. حال ویژگی فروشگاه ساز خوب چیست؟

 

قابلیت اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی بصورت آنی

قابلیت اتصال به تمام درگاه های بانکی مستقیم همچون ملی، ملت و … داشته باشد. همچنین علاوه بر درگاه مستقیم، به درگاه های واسط بانکی مانند زرین پال نیز، متصل باشد. 

 

شخصی سازی تمام صفحات فروشگاه

فروشگاه ساز باید قابلیت این را داشته باشد که همه صفحات سایت متناسب با نیاز و سلیقه شما به راحتی قابل تغییر باشد و بتوانید ظاهر فروشگاه خود را از دیگران متمایز کنید.

 

قابلیت افزودن متن، عکس و ویدیو (وبلاگ)

تصاویر با کیفیت در جذب کاربر و افزایش فروش شما موثر است. در یک فروشگاه ساز خوب این امکان وجود دارد که تصاویر و ویدیو را علاوه بر صفحه محصولات، در دیگر صفحات همچون وبلاگ فروشگاه اضافه کنید.  همچنین باید قابلیت بهینه سازی و تغییر سایز تصاویر و ویدیو ها را نیز بصورت اتوماتیک داشته باشد.

 

امکان فروش محصولات فیزیکی ، فایل و خدمات

شما باید بتوانید هر نوع محصول فیزیکی، فایل و یا خدمات را به کاربران ارائه دهید. 

 

پنل مدیریتی با رابط کاربری جذاب و ساده

 پنل مدیریتی باید این امکان را به شما بدهد تا  به آسانی محصول وارد کنید، دسته بندی های جدید ایجاد کنید،  سفارشات اخیر را ببینید، برای محصولات ویژگی بیان کنید و امکانات بسیار دیگر... . نکته مهم و قابل توجه این است که، تمام امکانات گفته شده باید بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و به آسانی قابل انجام باشد.

 

قابلیت انتخاب پرداخت بصورت آفلاین، کارت به کارت یا در محل

مشتریان باید قابلیت انتخاب نوع روش پرداخت را داشته باشند.

 

دریافت گزارش پیشرفته از فروشگاه

دریافت گزارش از روند حساب ها و فروش شما می تواند تاثیر زیادی در بهبود کارتان داشته باشد. فروشگاه ساز خوب باید این امکان را به شما بدهد که به آسانی تعداد کاربران، تعداد بازدید از سایت، میزان درآمد و سفارشات  روزانه، هفتگی و ماهانه را ببینید و متناسب با خروجی آن برنامه ریزی کرده و بازاریابی کنید.

 

قابلیت چند فروشندگی یا مارکت پلیس

مارکت پلیس این امکان را به شما میدهد تا به ازای دریافت کمیسیونی، بستری را در اختیار دیگر فروشندگان و تامین کنندگان قرار دهید. توجه کنید که با این نوع سیستم، هر فروشنده، پنل مدیریتی مخصوص خود را خواهد داشت و شما تنها روی فروش آن ها نظارت دارید.

 

بهینه سازی متناسب با الگوریتم های گوگل

فروشگاه باید متناسب با آخرین الگوریتم های گوگل بهینه شده باشد.

 

نمایش قیمت عمده فقط به عمده فروشان

فروشگاه ساز خوب باید قابلیت نمایش دو قیمت عمده و خرده فروشی را داشته باشد؛ بگونه ای که  قیمت عمده محصولات، تنها برای کاربران با نام کاربری خاص (عمده فروشان) قابل نمایش باشد و قیمت خرده فروشی نیز، برای کاربران عادی سایت نمایش داده شود.

 

قابلیت ایجاد بینهایت دسته بندی محصولات

دسته بندی محصولات، علاوه بر نظم به سایت شما، خرید را برای کاربران آسان می کند و این امکان را به شما میدهد که محصولات خود را دسته بندی کنید و همچنین برای هر دسته، زیر دسته نیز، ایجاد کنید. 

 

امکان اضافه کردن ادمین و مدیر جدید

اگر فروشگاه فیزیکی شما چندین مدیر دارد، باید این امکان وجود داشته باشد تا چندین مدیر با سطح دسترسی های متفاوت برای فروشگاه  خود تعریف کنید. مثلا مدیر فروش، مدیر بخش محتوا و ...

 

قابلیت اتصال به سیستم های حسابداری

یکی از دغدغه های مدیران سایت های فروشگاهی، سیستم حسابداری سازگار با آن می باشد. فروشگاه ساز شما باید به سیستم حسابداری متصل باشد. کمتر فروشگاه سازی این قابلیت مهم را دارد. با این ویژگی حساب های شما به درستی و هماهنگ با موجودی واقعی محصولاتتان مدیریت خواهد شد.

 

امکان اتصال به سیستم های حمل و نقل و پستی

از آنجایی که ارسال محصولات از طریق پست ، پیک و ... انجام میشود، فروشگاه باید قابلیت اتصال به سیستم های پست خصوصی و تحویل درب منزل همچون فروتل، الوپیک و … را داشته باشد.

 

قابلیت ارائه کد تخفیف به کاربران

با ارائه کد تخفیف، شما میتوانید محصولات خاص را در بازه زمانی که خودتان مشخص می کنید، با قیمتی کمتر از حالت معمول در این قسمت قرار دهید.

 

امکان ثبت نام پیامکی و ورود با شماره موبایل

یکی از قابلیت های مهم فروشگاه ساز خوب، ثبت نام پیامکی آن است، به این صورت که با دریافت شماره تماس از کاربر و با ارسال کد تایید ثبت نام  پیامکی، ثبت نام در سایت را برای کاربران بسیار آسان می کند.

 

اتصال فروشگاه به اینستاگرام و شبکه های اجتماعی

فروشگاه باید بصورت خودکار از طریق وب سرویس به اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی متصل شود.

 همانطور که بیان کردیم، یک فروشگاه ساز خوب باید امکانات و ویژگی های گفته شده را داشته باشد تا بتوانید با کمک آن کسب و کار خود را بهبود ببخشید.

منبع : webpouya

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

وب پویا سعی داره آموزش هایی را در زمینه طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی به شما ارائه بده.