پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

چطور برای خودمون با وردپرس سایت طراحی کنم؟

webiaco 1 سال پیش

یک از مشکلاتی که همیشه وجود داشته در کسب و کار اینترنتی، طراحی سایت با وردپرس هست که چون هزینه های کمی نسبت به روش های دیگر دارد یکی از محبوب ترین روش ها برا طراحی سایت است و در ین مقاله میخوهیم یاد بگیریم که چطور برای خودمان سایت طراحی کنیم.

اگر برای اولین بار هست که می خواهیم برای خود ک سات طراحی کنید اصلا نگران نباشید که چطور این کار رو انجام بدید چون روش های طراحی رو به صورت لیست و مرحله به مرحله برای شما توضیح می دم تا مشکلی نداشته باشید.

طراحی سایت با وردپرس

 

در طراحی سایت با وردپرس اولین کار چی هست؟

در اولین سوال از خودتان می پرسید که اولین کاری که انجام بدم چی هست و باید از کجا شروع کنم تا بتونم اولین قدم رو بردارم و برم سراغ ادامه.

 

1️⃣ میخواید چی کار کنید؟

اول از همه باید بشینید ببینید که چرا میخوید کسب و کار خود را اینترنتی کنید و هدفتون از این کار چی هست. بری این کار یک قلم و کاغذ بردارید و برید سراغ این که بنویسید چرا من میخوام اینترنتی کسب و کار رو شروع کنم و یک برنامه کاری بنویسید. چون مهم ترین این هست که در طراحی سایت Wordpress حتما اول هدفتون از این کار رو بدونید و برنامه ای کلی داشته باشید.

 

2️⃣ انتخاب نام دامنه!؟

دومین قدم این هست که باید یک نام دامنه و ییک نام برند برای کسب و کار خود اتتخاب کنید. اول از همه باید بدانیم که دامنه چی هست؟ دامنه دقیقا همون چیزی هست که با استفاده از اون میخواهیم تا به سایت وصل بشیم. وقتی نام دامنه ی رو سرچ می کنیم همانند test.ir یعنی میخوهیم تا به سایت وصل بشیم و محتواش رو ببینیم.

test همون نام دامنه هست که باید انتخاب کنید و باید حتما به نکات زیر توجه داشته باشید : 

  • نام دامنه نباید طولانی باشد
  • سعی کنید از کلمات اضافه استفاده نکنید همانند خط تیره و ...
  • نام نامربوط با برند انتخاب نکنید

 

3️⃣ انتخاب هاست

یکی دیگر از موارد مهم این هست که باید یک هاست داشته باشیم. هاست یا Host بخشی یا فضای هست که باید سایت ما در داخل ین فضا قرار بگیرد (فرض کنید نقش هارد در سیستم کامپیوتر را بازی می کند).  ما سوال این است که دامنه و هاست را از کجا باید تهیه کنیم؟

هاست و دامنه

دقت داشته باشید که هاست و دامنه باید کنار هم باشن تا با استفاده از نام دامنه به هاست که سایت ما در داخلش هست دسترسی پیدا کنیم.

برای خرید هاست و دامنه می توانید توی گوگل کلمه "خرید هاست و دامنه رو سرچ کنید" سایت ها بسیار متنوع هستن و میتوانید یکی از سایت ها را انتخاب کنید.

 

4️⃣ نصب سیستم مدیریت wordpress

در این مرحله باید وردپرس را در هاست نصب کنیم برای این منظور به صورت کلی باید وردپرس رو در هاست آپلود کنید و شروع به نصب بکنید البته شاید یکم سردرگم باشید ولی اصلا نگران نباشید فقط کافیست در گوگل سرچ کنید کلمه "آموزش نصب وردپرس در هاست" سپس آموزش ها رو دنبال کنید و اصلا کر سختی نیست به راحتی می توانید این کار را در چند دقیقه انجام دهید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

محمود هستم! سعی می کنم در این جا همه تجربه ها و مقالات خود را برای دوستان عزیز به اشتراک بزارم تا شما هم قدم های طراحی سایت را بردارید.