پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

عوامل کند شدن سرعت سایت های وردپرسی

saeed sadeghi 3 سال پیش

یکی از سوالاتی که هنگام طراحی انواع وبسایت وردپرسی همیشه وجود داشته است این بوده است آیا سایت های وردپرسی کند هستند و دیر بارگذاری می شوند؟ باید به شما بگویم برای این سوال هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد. وقتی صحبت از سرعت سایت های وردپرسی می شود فاکتور های زیادی به میان می آیند. در این مقاله قصد دارم برخی از اصلی ترین و کلیدی ترین عوامل در سرعت سایت را توضیح دهم و راه حلی برای افزایش عملکرد هر کدام را بیان کنم. با ما در ادامه همراه باشید.

عوامل کند کردن سرعت سایت های وردپرسی:

عوامل بسیاری باعث کندی سایت های وردپرس می شود و در ادامه موارد اصلی را بررسی خواهیم کرد. ما در اینجا 5 فاکتور برتر که باعث کند شدن سایت های وردپرسی می شوند را به شما معرفی خواهیم کرد.

قالب وردپرس شما

قالب یکی از بزرگترین عواملی است که در سرعت بخشیدن به سایت شما نقش دارد ، قالب بخشی است که شما برای استفاده در سایت انتخاب کرده اید. قالب های وردپرس به طور برابر ساخته نشده اند و این واقعاً می تواند به کسب و کار اینترنتی شما آسیب برساند. هنگام جستجوی یک موضوع باید مطمئن شوید که موضوع انتخاب شده نیازها و انتظارات شما را برآورده می کند اما به سرعت بارگیری می شود. در بسیاری از موارد ، یک قالب وب سایت اغلب دارای نسخه ی نمایشی زنده است که می توانید برای مشاهده نحوه عملکرد سایت مشاهده کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که نسخه ی نمایشی زنده را بررسی کنید و ببینید آیا سریع بارگیری می شود یا خیر. همچنین می توانید از طریق دستگاه تست سرعت بارگذاری صفحه مانند Pingdom سایت آزمایشی را اجرا کنید تا نگاه فنی تری به مسائل داشته باشید.

پلاگین های وردپرس شما

همانطور که قالب شما می تواند سایت وردپرسی شما را کند کند ، افزونه هایی که انتخاب می کنید نیز می توانند به کند شدن سایت کمک کنند. در حالی که اکثر افزونه ها کوچک و سبک وزن هستند اما برخی از آنها بسیار سنگین ترند. هر افزونه پیچیدگی های مختص به خود را دارد و هر یک از این موارد در نوع خود مشکل ساز هستند. ممکن است فکر کنید داشتن یک تصویر کشویی در صفحه اصلی یک ایده عالی است اما یک افزونه کشویی ممکن است چند ثانیه کندتر از دیگری بارگیری شود. هنگام انتخاب افزونه ها برای وب سایت خود مراقب باشید و مطمئن شوید که بررسی ها و نسخه های نمایشی را در صورت امکان بررسی می کنید.

طراحی صفحه شما

مورد دیگری که اغلب باعث کند شدن زمان بارگیری می شود ، انتخاب های طراحی شماست. شاید فکر کنید داشتن یک اسلایدر تصویر و جدیدترین ابزارهای انیمیشن و wizzbang جالب خواهد بود. هرچه موارد بیشتری به صفحه اضافه کنید، زمان بیشتری برای بارگیری این موارد نیاز است. هر متن ، تصویر ، فیلم یا هر محتوایی بارگیری می شود باعث کند شدن مقداری از سرعت صفحه می شود.

بهتر است هنگام کار با طراح وب سایت خود یا ساختن سایت خود ، به بررسی عناصر جداگانه بپردازید ، از خود بپرسید آیا این مزیت به بیننده کمک می کند یا خیر. اگر هیچ مزیتی وجود ندارد ، بهتر است آن را کنار بگذاریم.

میزبانی وب سایت

با در نظر گرفتن سه مورد بالا ، مهمترین نکته بعدی کندی میزبانی وب یا سرویس هاستینگ است. بسیاری از صاحبان مشاغل براساس قیمت تصمیم می گیرند. اگرچه نوبت به وب سایت ها می رسد و به خصوص هر وب سایت مدیریت محتوای پویا مانند وردپرس ، پرداختن به میزبانی هزینه ای ندارد. میزبانی وب سایت شما یکی از مهمترین قسمتهای زمان بارگذاری شماست.

بسیاری از میزبان های ارزان قیمت یک سرور را با صدها یا هزاران وب سایت دیگر به اشتراک می گذارند. هرچه فاصله وب سایت از کاربران آن بیشتر باشد و هرچه تعداد بیشتری وب سایت در سرور ذخیره شده باشد ، زمان بارگذاری با ارزش بیشتری نیز به طور غیرضروری از بین می رود. هنگام خرید هاست به دنبال یک سرور واقع در همان منطقه بینندگان خود باشید و به دنبال سرورهای کم کار باشید.

بهینه سازی وب سایت

بعد از در نظر گرفتن 4 قسمت کلیدی بالا ، وقت آن است که به عنصر 5 نگاه کنیم. شما می توانید سریعترین موضوع ، بهترین افزونه ها را انتخاب کنید ، از طراحی تمیز استفاده کنید و یک میزبان وب عالی انتخاب کنید ، با این حال ، اگر همه این عناصر را برای کار با حداکثر عملکرد بهینه نکنید ، زمان بارگذاری سایت شما کند خواهد بود. وردپرس بستر مناسبی برای ساخت وب سایت شماست اما بدون بهینه سازی مناسب ، سایت های وردپرسی شما بارگذاری کندی را متحمل هزینه می شوند.

بسیاری از راه حل ها و افزونه های عالی وجود دارد که می تواند به شما در بهینه سازی وب سایت خود کمک کند. با بیان اینکه علم بهینه سازی وب سایت شما دارای یک منحنی یادگیری شیب دار است ، توصیه می کنیم برای بهینه سازی سایت خود یک متخصص را تهیه کنید. نکته دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که بهینه سازی یک روند مداوم است که باید به آن بپردازید.حتما موضوعاتی که در بالا ذکر شد را با شرکت طراحی سایت معتبر خود در میان بگذارید تا از مشکلاتی آتی جلوگیری شود.

اگر در این زمینه نظراتی دارید می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

3 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

چیزی که بیشتر صاحبان وبسیات به اون توجه نمی کنند نقش میزبانی وبسایت در سرعت بارگذاری سایت است. بیشتر کاربران وردپرس به دلیل قیمت ارزان و سادگی راه اندازی وردپرس بر روی هاست های اشتراکی، هاست های اشتراکی را انتخاب می کنند. که البته این انتخاب برای کسب و کارهای نوپا قابل درک است.

براساس تجربه شخصی من، استفاده از هاست های اشتراکی بیش از 1.5 ثانیه به زمان بارگذاری وبسایت اضافه می کند و  در صورت استفاده از این سریس ها، داشتن وبسایت با سرعت بارگذاری بیش از 4 ثانیه اجتناب ناپذیر است.

Mostafa 3 سال پیش
البته استفاده از هاست اشتراکی به معنی داشتن وبسایت کند نیست. شما می تونید از سرویس های هاست اشتراکی حرفه ای و کمی گرانتر که وبسایت های کمتری روی آن قرار دارد استفاده کنید
saeed sadeghi 3 سال پیش
تکه پازل های کند شدن وب سایت وردپرسی مدام در حال کامل تر شدن هستن و در نهایت باعث میشه تا زمان بارگذاری صفحه گاهی اوقات تا 10 ثانیه هم افزایش پیدا کنه. هاست اشتراکی هم یکی از مواردی که خیلی از افراد نسبت بهش هیچ دیدی ندارن. میشه گفت هستن افرادی که تو این حوزه فعالیت می کنن و این کار رو هم انجام میدن

سلام من یک دیجیتال مارکتر هستم که با سئو زندگی میکند.