پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

آپلود ویدئو در کانال آپارات و یا وبسایت شخصی؟

ajaxboltco 10 ماه پیش

ویدیوهای آموزشی در هر زمینه ای امروزه بخش مهمی از زمان کاربران اینترنتی را به خود اختصاص می دهند چرا که ویدیو ها یا پست های ویژوآل اولا راحتی بیشتری برای کاربر نسبت به متون طولانی فراهم می آورند و ثانیا مخاطب ارتباط بهتری با ویدیو ها برقرار می کند. تصور کنید قصد تعویض یک یاتاقان خودرو و یا یادگیری نحوه انجام فرایند باتری به باتری برای خود رو را دارید. زمانیکه در موتور جستجو این فرایند را جستجو می کنید نتایج مختلفی برای شما نمایش می دهد از انواع سایت ها که متونی طولانی در این باره نوشته اند و انواع ویدیو ها که در یوتوب یا آپارات و دیگر سایت های ویدیوئی منتشر شده اند. انتخاب شما کدام است؟

بدون تردید انتخاب شما دیدن ویدیوئی مرتبط با نحوه تعویض یاتاقان خودرو یا مواردی آموزشی مشابه خواهد بود تا در کوتاهترین زمان بصورت بصری به حل مشکل خود بپردازید. از این رو تمرکز بر روی ویدیو در چند سال اخیر بیش از پیش دیده می شود. اما مسئله اصلی اینجاست که ویدیوی آموزشی که آماده کردید در کجا آپلود کنید. در سایت شخصی یا در کانال آپارارت یا حتی یوتوب؟

پاسخ این سوال در اینجاست که واقعا چه میزان زمان برای تهیه ویدیو صرف کرده اید و بازدید مستقیم از سایت شما و فرایند سئو تا چه اندازه مد نظر شماست. طبیعتا ویدیو هایی که در کانال های آپارات آپلود می شوند به سبب قابلیت های بسیار بالای این وبسایت به سرعت به صفحات اول گوگل راه می یابند و بازدید بسیار بیشتری خواهند داشت. با این وجود این بازدید زیاد برای وبسایت شخصی شما براورد چندانی ندارد. بنابراین با قرار دادن ویدیو در وبسایت که توضیحات ویدیو نیز بصورت کامل در کپشن نوشته شده باشد بالاخص در صورتیکه قابلیت تعامل از طریق پرسش و پاسخ برای کاربر میسر باشد امکان رسیدن ویدیو شما در وبسایت شخصی شما به صفحه اول گوگل در لیست ویدیو ها بالا می رود که اثر بخشی بی نظیری را برای شما به همراه خواهد داشت.

بعنوان مثالی دیگر تصور کنید میخواهید نحوه کاربری فیلتر های اتصالی کمپرسور ها را توضیح دهید. در این کاربری در صورتیکه یک ویدیو پیرامون کمپرسور دارید می توانید در میان متون آماده کرده در بین پاراگراف ها قرار دهید. این امر نه تنها سبب می شود که ویدیو شما دارای یک ابر اطلاعاتی در باره کمپرسور و فیلتر داشته باشد که به بهبود رتبه بر روی این کلمه در بین ویدیو ها کمک کند بلکه با رسیدن این ویدیو به صفحه اول گوگل احتمال کلیک خوردن و ورود کاربران به صفحه شخصی شما درباره کمپرسور افزایش پیدا می کند.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید