پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

بهترین زبان های برنامه نویسی بلاکچین کدامند؟

mrblockchian 6 ماه پیش

برای توسعه بلاک چین باید از چه زبان برنامه نویسی استفاده کرد؟ این رایج‌ترین سوالی است که بسیاری از شرکت‌ها هنگام تصمیم‌گیری درباره زبان برنامه‌نویسی برای پروژه‌های توسعه بلاک چین از خود می‌پرسند.

بلاک چین یک فناوری جدید است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این فناوری تراکنش های سریع و ساده را بین طرف های مختلف در اینترنت بدون واسطه های شخص ثالث امکان پذیر می کند.

بر اساس این گزارش، بازار جهانی بلاک چین در سال 2025 با میانگین 67.3 درصد در سال های 2021-2025 به 39.7 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

بلاک چین، همراه با فناوری های دیگری مانند رایانش ابری، می تواند برای شرکت هایی که به دنبال بهبود خدمات خود از نظر امنیت و کارایی هستند، بسیار قدرتمند باشد.

در این وبلاگ، نگاهی خواهیم داشت به پنج زبان برتر توسعه بلاک چین که توسط توسعه دهندگان بلاک چین استفاده می شود تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای پروژه شما بهترین است. ما همچنین مزایا و معایب آنها را پوشش خواهیم داد و نکات اضافی را برای انتخاب عاقلانه آنها ارائه خواهیم کرد.

 

پس بیایید شروع کنیم! اما قبل از شروع، فراموش نکنید که غیر از برنامه نویسی بلاکچین، شما  می توانید به کمک روش هایی مثل تحلیل تکنیکال و بنیادی، به کسب درآمد از رمزارزها بپردازید، برای این منظور شرکت در دوره هایی مثل آموزش ارز دیجیتال در مشهد پیشنهاد می‌گردد.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین

 

1.Solidity

 

Solidity یک زبان برنامه نویسی جدید و هیجان انگیز بلاک چین است که در چند سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به خصوص به دلیل توانایی آن در توسعه dApps، بسیاری از شرکت ها این زبان برنامه نویسی را انتخاب می کنند.

علاوه بر این، این یک زبان برنامه نویسی سطح بالا مانند جاوا اسکریپت، سی پلاس پلاس و پایتون است. مانند این زبان‌های رایج دیگر، قرارداد محور است، به این معنی که قراردادهای هوشمند مسئول ذخیره‌سازی تمام منطق مورد استفاده در بلاک چین هستند، و آن را به یکی از بهترین گزینه‌های کدگذاری بلاک چین در حال حاضر تبدیل می‌کند.

اگر می خواهید قرارداد هوشمند خود را بر روی بلاک چین اتریوم بسازید، Solidity یک زبان برنامه نویسی عالی برای این منظور است. قراردادهای هوشمندی که بر روی بلاک چین‌های جایگزین اجرا می‌شوند به راحتی تنها با یک خط کد قابل حمل هستند.

در حالی که ممکن است در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی (مانند C یا جاوا) جدید باشد، بیش از 200000 توسعه دهنده در حال حاضر از این ابزار قدرتمند استفاده می کنند. از این رو، ممکن است استخدام توسعه دهندگان بلاک چین برای شما آسان تر باشد.

 

ویژگی های اصلی

 

·        قابلیت اطمینان یک راحتی برای توسعه دهندگان است.

·        به غیر از اتریوم، می‌توانید از solidity برای برنامه‌نویسی قراردادهای هوشمند روی پلتفرم‌های دیگری مانند Monax استفاده کنید.

·        دسترسی به فریمورک های جاوا اسکریپت، دیباگرها و ابزارهای دیگر را فراهم می کند.

·        برنامه نویسی تایپ ایستا

·        امکان به ارث بردن خواص در قراردادهای هوشمند.

·        این به شما دقت دقیق می دهد

چند نمونه از پروژه های بلاک چین با استفاده از Solidity:

·        اتریوم

·        لینک زنجیره ای

·        سوشی تعویض

·        پروتکل ترکیبی

2.جاوا

جاوا یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین برای قراردادهای هوشمند است. این برنامه نویسی کلاسیک است و توسعه دهندگان از آن برای توسعه برنامه ها و بازی های بی شماری استفاده می کنند.

جاوا در همه جا وجود دارد، بنابراین تقریباً در تمام سیستم های وب به هر نحوی مورد استفاده قرار می گیرد و به توسعه دهندگان آزادی کنترل منطق برنامه ها را می دهد و آنها را از نیاز به تمرکز بر یکپارچه سازی رها می کند. این به برنامه نویسان انعطاف پذیری برای نوشتن کدی را می دهد که می تواند در سیستم های دیگر نیز استفاده شود.

علاوه بر این، قابلیت حمل عالی کد جاوا دلیل اصلی استفاده چندین شرکت بلاک چین از جاوا برای توسعه برنامه های خود است. برای ایجاد قراردادهای هوشمند مانند Truffle، ARK استفاده شد.

بیش از 10 میلیون توسعه دهنده جاوا در سراسر جهان در دسترس هستند و بیش از 15 میلیارد دستگاه جاوا در سراسر جهان در حال استفاده هستند.

 

ویژگی های اصلی

·        جاوا پشتیبانی گسترده ای از روش OOP (برنامه نویسی شی گرا) ارائه می دهد.

·        پاک کننده حافظه

·        در دسترس بودن کتابخانه های گسترده

چند نمونه از پروژه های بلاک چین با استفاده از جاوا:

 

·        HEM

·        IOTA

·        اتریوم

·        NEO

·        هایپرلج

·        منسوجات

3.پایتون

پایتون زبان منتخب برای توسعه قراردادهای هوشمند و پروژه های مبتنی بر بلاک چین است. اغلب در توسعه صرافی های رمزنگاری استفاده می شود، اگرچه می توان آن را به راحتی برای کار با سایر ارزهای دیجیتال گسترش داد.

طبق رتبه بندی TIOBE و PYPL، پایتون از این فرصت استفاده کرده و به یکی از 5 زبان برتر توسعه بلاک چین در سال 2021 تبدیل شده است.

پایتون یک زبان قوی و همه کاره است که می تواند زمان توسعه را کاهش دهد و آن را به یکی از بهترین انتخاب ها برای توسعه برنامه های بلاک چین تبدیل کند.

علاوه بر این، پشتیبانی منبع باز و چارچوب‌هایی را با کتابخانه‌هایی مانند Numba ارائه می‌کند که سرعت کد را بدون به خطر انداختن عملکرد یا امنیت افزایش می‌دهد.

 

ویژگی های اصلی:

·        پایتون دسترسی به معماری پویا را فراهم می کند.

·        این یک زبان ایده آل برای رویکردهای پایه و برنامه نویسی است.

·        پشتیبانی منبع باز را ارائه می دهد.

·        در پایتون، کدگذاری بلاک چین برای نمونه سازی موثر است.

چند نمونه از پروژه های بلاک چین با استفاده از پایتون:

·        پارچه هایپرلجر

·        اتریوم

·        NEO

·        Steemit

4.گولنگ

 GoLang یک زبان برنامه نویسی چند رشته ای است که به صورت داخلی توسط گوگل توسعه یافته است. این اجازه می دهد تا فرآیندهای مختلف به طور همزمان اجرا شوند، به این معنی که می تواند چندین بخش از بلاک چین را به طور همزمان و کارآمد پردازش کند.

 

عملکرد بسیار سریع با ویژگی‌های سرویس موجود، Go را به انتخابی ایده‌آل در هنگام توزیع DApp خود در شبکه اتریوم نیز تبدیل می‌کند.

 

امروزه پلتفرم بلاک چین Hyperledger Fabric از این زبان برنامه نویسی استفاده می کند. علاوه بر این، به یکی از محبوب ترین بازارهای NFT در توسعه تبدیل شده است.

 

ویژگی های اصلی

·        استفاده از Golang آسان است.

·        مقیاس پذیر، انعطاف پذیر و سرعت بالایی را فراهم می کند.

·        Golang ویژگی های C++، جاوا و پایتون را برای ایجاد یک زبان قوی و جالب برای توسعه بلاک چین ترکیب می کند.

چند نمونه از پروژه های بلاک چین با استفاده از Golang:

·        گوچین

·        درو

·        شبکه بافندگی

·        اتریوم

·        پارچه هایپرلجر

 

5.C++

C++ یکی از بهترین زبان ها برای ساخت برنامه های بلاک چین است. به راحتی می توان بلوک ها و زنجیره ها را با این کد دستکاری کرد و C++ را در مواقعی که نیاز به کنترل کامل بر منابع سیستم خود دارید، به بهترین گزینه تبدیل می کند.

 

قدرت C++ در انعطاف پذیری و سهولت استفاده آن نهفته است. این طیف وسیعی از کنترل را بر روی نحوه مدیریت کد شما فراهم می کند، خواه از طریق اعطای دسترسی کامل باشد یا فقط جنبه های محدود خاصی که با نیازهای شما مطابقت دارد.

 

این مهم ترین زبان برنامه نویسی است که توسعه دهندگان برای کدنویسی بیت کوین از آن استفاده می کردند، اما امروزه برنامه های کاربردی آن در بسیاری از پروژه های مبتنی بر بلاک چین است. این در ابتدا تنها با هدف کدگذاری یک سیستم رمزنگاری غیرمتمرکز توسعه داده شد.

 

علاوه بر این، این را می توان در بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، مانند قراردادهای هوشمند اتریوم یا حتی دفتر کل ریپل XRP، که اطلاعات مربوط به همه تراکنش ها را ذخیره می کند، مشاهده کرد.

 

ویژگی های اصلی

·        C++ مدیریت کارآمد پردازنده و حافظه را فراهم می کند.

·        این توانایی حرکت معنایی برای کپی کارآمد داده ها را فراهم می کند.

·        این به شما توانایی جداسازی کد برای ساختارهای داده های مختلف و موارد دیگر را می دهد.

چند نمونه از پروژه های بلاک چین با استفاده از C++:

·        مونرو

·        موج دار شدن

·        EOS

·        ستاره

·        لایت کوین

 

سخن پایانی

همه چیز در مورد بهترین زبان های توسعه بلاک چین بود که در سال 2021 بر دنیای ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند حکومت خواهند کرد.

 

چندین زبان برنامه نویسی مختلف برای توسعه محصولات مبتنی بر بلاک چین وجود دارد. با این حال، هیچ برنده مشخصی در بین آنها وجود ندارد و می توان گفت که در هر شرایطی کدام یک بهتر است دشوار باشد. زیرا همه آنها بسته به پروژه ای که روی آن کار می کنید مزایای خاص خود را دارند.

 

بنابراین، شما باید هر یک از زبان ها را با توجه به نیازهای پروژه خود انتخاب کنید، مانند منابع، بودجه، زمان، ویژگی هایی که می خواهید اضافه کنید و موارد دیگر.

 

از آنجایی که چندین بلاک چین مختلف برای پروژه های مختلف وجود دارد، قبل از تصمیم گیری نهایی، مشورت با بهترین شرکت توسعه بلاک چین که می تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام بلاکچین بهتر عمل می کند، مفیدتر است.

 

اگر چیز دیگری وجود دارد که می توانیم در مورد آن به شما کمک کنیم، می توانید در کادر نظر زیر برای ما بنویسید.

 

موفق باشید!

 

سوالات متداول

 

سوال 1: مزایای قابل توجه برنامه نویسی بلاک چین در پایتون چیست؟

 

پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های توسعه بلاک چین است که مزایای زیادی نسبت به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی بلاک چین دارد. برخی از آنها به شرح زیر است:

 

پایتون یک ویژگی منحصر به فرد و قدرتمند برای توسعه برنامه های بلاک چین در قالب بسته های ویژه ارائه می دهد.

پایتون به دلیل سادگی و سرعتش یک زبان محبوب برای توسعه بلاک چین است. تنها در 50 خط یا کمتر، می توانید ارز دیجیتال ساده خود را برای استفاده در هر شبکه دیگری که آن را می پذیرد ایجاد کنید.

با تعداد زیادی کتابخانه در دسترس، توسعه دهندگان هر آنچه را که برای توسعه یک بلاکچین کارآمد نیاز دارند، در اختیار دارند.

Python دارای نحوی با یادگیری آسان و زمان اجرای سریع است که آن را به یک جعبه ابزار ایده آل بدون قربانی کردن استانداردهای کیفیت تبدیل می کند.

سوال 2: چرا جاوا انتخاب مناسبی برای فناوری بلاک چین است؟

 

جاوا به دلایل زیر گزینه مناسبی برای ساخت راه حل های بلاک چین است.

 

محبوبیت

 

جاوا بخشی جدایی ناپذیر از صنعت فناوری است و بیش از 15 میلیارد دستگاه در سراسر جهان از آن استفاده کرده اند. پشتیبانی گسترده ای از جامعه برای توسعه دهندگانی دارد که به دنبال راه حل های سریع و کارآمد هستند، که یکی از دلایلی است که می توانید جاوا را در پروژه توسعه بلاک چین خود ادغام کنید.

 

معماری پلاگین

 

جاوا سادگی و توسعه‌پذیری معماری پلاگین را برای کمک به شرکت‌ها در دستیابی به راه‌حل بلاک چین انعطاف‌پذیر ارائه می‌دهد.

 

بهترین فریم ورک ها

 

چارچوب های جاوا برای سرعت بخشیدن به توسعه برنامه های بلاک چین برای مشاغل کوچک و شرکت های بزرگ استفاده می شود. شی گرا سادهماهیت جاوا ساخت راه حل های بلاک چین را برای توسعه دهندگان آسان می کند. دو بهترین فریمورک وجود دارد: 1. HyperLedger Fabric 2. Web3j.

 

توسعه مقرون به صرفه

 

جاوا به لطف کامپایلر JIT (Just-In-Time)، یک زباله جمع‌آور مدرن GC که اجرای برنامه را سرعت می‌بخشد، زبانی سریع و کارآمد است. جاوا به ایجاد برنامه‌های کاربردی بزرگ، توزیع‌شده و با کارایی بالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن کمک کرده است زیرا به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا به اهداف خود به روشی در دسترس و مقرون‌به‌صرفه دست یابند.

نمایندگی

 

جاوا با توانایی پردازش تراکنش ها با سرعت باورنکردنی، برای موفقیت بلاک چین بسیار مهم است. همراه با سایر محصولات مقیاس پذیر، این زبان برنامه نویسی به پیشرفت تکنولوژی در صنعت کمک کرده است، که به ایجاد راه حل هایی کمک می کند که می توانند هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کنند.

 

سوال 3: بلاک چین بیت کوین به چه زبانی نوشته شده است؟

 

بلاک چین به زبان C++ کدگذاری شده است.

 

Q4: اتریوم به چه زبانی کدگذاری شده است؟

 

زبان برنامه نویسی اتریوم در Go، C++ و Rust کدگذاری شده است.

 

منبع: datasciencecentral.com

1 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید
ergan 3 روز پیش

سلام 

خسته نباشید 

قطعا سی شارپ یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی در حوزه بلاک چین خواهد بود

 

مطالب بعدی
profile image
راه اندازی وردپرس شبکه

اکبر فتحی 2 هفته پیش

profile image
خرید تلویزیون کیولد qled از بانه

فروشگاه اینترنتی دوزین کالا 6 ماه پیش

علاقه مند مطالعه و نوشتن در حوزه ارزهای دیجیتال