پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

امکان مشاهده نسخه سیستم عامل به پلی استور اضافه شد

roya 2 سال پیش

گوگل با اضافه کردن ویژگی‌هایی جدید به فروشگاه مجازی اندروید امکان مشاهده سیستم عامل مورد نیاز هر برنامه را فراهم کرد. گوگل به تازگی ویژگی کاربردی را به فروشگاه مجازی اندروید اضافه کرده است که بر اساس آن کاربران می‌توانند پیش از دانلود هر اپلیکیشن جزئیات آن نظیر امکان نصب در کدام نسخه از سیستم عامل اندروید را مشاهده کنند. 

Gn2lIHLULh0td103iuxInTn1H97OdTE7qcJs6ACp.jpg

اگرچه گوگل پیش‌تر این ویژگی را معرفی کرده بود ولی امکان مشاهده جزئیات هر اپلیکیشن تنها در پلی استور وب وجود داشت ولی حالا کاربران انواع گوشی‌های هوشمند اندرویدی نیز به آن دسترسی دارند. اکنون کاربرانی که آخرین نسخه پلی استور را روی گوشی خود نصب و راه‌اندازی کنند می‌توانند جزئیات زیادی از هر برنامه را پیش از دانلود مشاهده کنند.

 با استفاده از این ویژگی دیگر مشکل عدم هماهنگی اپلیکیشن‌های موجود در فروشگاه مجازی گوگل با سیستم عامل گوشی‌های هوشمند برطرف شده و کاربران هر نسخه از سیستم عامل اندروید می‌دانند کدام برنامه‌ها در دستگاه مورد استفاده آن‌ها نصب می‌شود. 

در حال حاضر قابلیت مشاهده جزئیات برنامه‌های موجود در پلی استور در قسمت App info و Game info وجود دارد. به عنوان مثال برخی از بازی‌ها تنها در سیستم عامل اندروید نسخه ۶ و بالاتر نصب می‌شود و کاربران پیش از دانلود می‌توانند نسخه سیستم عامل خود را بررسی و سپس اقدام به دانلود و نصب بازی کنند. 

همچنین بخوانید» ساخت اپلیکیشن های اندرویدی را از اینجا بخوانید

برخی از کارشناسان فناوری معتقدند با توجه به اینکه اپلیکیشن‌های موجود در پلی استور در هر گوشی هوشمند به تناسب سیستم عامل مورد استفاده کاربران نمایش داده می‌شود اضافه کردن جزئیات سیستم عامل قابل نصب برای هر برنامه نوعی اضافه کاری محسوب شده و احتمالاً کاربران توجهی زیادی به این ویژگی نمی‌کنند و از همین رو ممکن است گوگل برای اضافه کردن این قابلیت به پلی استور به دنبال تحقق هدفی غیر آنچه در مورد آن اطلاع‌رسانی شده است باشد.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید