پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

آیا امکان استخراج بیت کوین با لپ تاپ یا سیستم شخصی وجود دارد؟

gawepe4774 7 ماه پیش

به طور حتم، عبارت استخراج بیت کوین را تا به حال شنیده‌اید، چه از طریق اخبار و رسانه‌ها و چه از طریق دوستان و آشنایان. استخراج بیت کوین تنها یک بخش از استخراج رمز ارزهاست که با آموزش استخراج بیت کوین قابل دستیابی است. در روزهایی که به سختی و با وضعیت بد اقتصادی سپری می‌شود، همه به دنبال راهی جدید برای دستیابی به پول هستند. به دلیل سر زبان افتادن عبارت بیت کوین و بازار رمز ارزها، تعداد زیادی به این حوزه علاقه‌مند شده‌اند. بخشی از این افراد به معامله و ترید این ارزها می‌پردازند، در حالی‌که عده دیگری، قصد استخراج بیت کوین را در سر می‌پرورانند و تعدادی از این افراد نیز توانسته‌اند به خوبی این امر را تحقق ببخشند. آموزش استخراج بیت کوین، یک مبحث تقریبا پیچیده و سخت خواهد بود، به همین‌خاطر پیشنهاد می‌شود قبل از ورود به این حوزه، اطلاعات کاملی از رمز ارزها، مخصوصا بیت کوین داشته باشید. برای کسانی که با این مباحث آشنایی ندارند، سعی خواهیم کرد تا به طور خلاصه این مفاهیم جدید را توضیح دهیم. پس حتی اگر سررشته‌ای درمورد ارزهای دیجیتال و بیت کوین ندارد، بهتر است تا ابتدای مقاله را به دقت مطالعه کنید.

 

چرا استخراج بیت کوین نظر همه را جلب می‌کند؟

به طور حتم کاربرانی که به دنبال آموزش استخراج بیت کوین هستند، از ارزش بالای بیت کوین خبر دارند. بیت کوین، گران‌ترین و با ارزش‌ترین رمز ارز جهان است. این ارز زمانی که ارزش بسیار کمی داشت، توسط تعداد معدودی از افراد استفاده یا استخراج می‌شد. امروزه استخراج بیت کوین به یک صنعت بزرگ میلیارد دلاری تبدیل شده است.

به طور کل دو راه برای دستیابی به بیت کوین وجود دارد. اولین راه، خرید بیت کوین از کسانی است که این رمز ارز را خریداری یا استخراج کرده‌اند. راه دوم نیز مربوط به این مطلب بوده و از راه استخراج به دست می‌آید. در راه خرید و فروش بیت کوین، شما می‌توانید مقدار بیت کوین مورد نظر خود را از طریق صرافی‌های معتبر جهان یا از فردی مطمئن خریداری کنید.

 

در استخراج بیت کوین از چه طریقی پاداش گرفته می‌شود؟ 

دستگاه‌های استخراج کننده بیت کوین یا ماینرها، به‌ازای انجام پردازش‌های سنگین، پاداشی به عنوان بیت کوین دریافت می‌کنند. انجام تراکنش‌ها توسط این دستگاه‌ها انجام می‌گیرد و همان‌طور که گفته شد، دستگاه‌های استخراج کننده برای تایید و اعتبارسنجی این تراکنش‌ها وارد عمل می‌شوند. شبکه بلاک چین بیت کوین نیز به گونه‌ای ساخته شده تا هر دستگاه پس از انجام یک فرایند، برای زمان و هزینه‌ای که صرف حل مسائل کرده، پاداشی دریافت کند.

راه دیگر دریافت پاداش، از طریق استخراج بلوک بیت کوین است. در این فرایند نیز کامپیوتر یا ماینر، اقدام به حل مسائل بسیار پیچیده و سخت ریاضی، برای استخراج یک بلوک خواهد کرد. نتیجه حل این مسائل، استخراج یک بلوک از شبکه بلاک چین بیت کوین خواهد بود که به ماینر آن، مقداری بیت کوین تعلق می‌گیرد. در نظر داشته باشید که پاداش دریافت شده از طریق استخراج بلوک‌ها، در گذر زمان نصف می‌شوند. نصف شدن این پاداش در بازه‌های زمانی خاص انجام می‌پذیرد.

عمل استخراج یا ماینینگ بیت کوین امروزه توسط تعداد بیشماری از دستگاه‌ها و افراد انجام می‌شود. برای این که بتوانید پاداش انجام هر فرایند را دریافت کنید، باید اولین کسی باشید که مسئله را حل کرده است. به همین خاطر، رقابت شدید و پرسرعتی سر حل مسائل و دریافت پاداش بلوک‌ها وجود دارد.

 

برای استخراج بیت کوین به چه چیزی نیاز است؟

حال وارد مرحله جدید و عملی فرایند آموزش استخراج بیت کوین شده‌ایم. برای ماینینگ بیت کوین، همان‌طور که گفته شد نیاز به دستگاه‌ها و قطعات خاصی است که بتوانند مسائل ریاضی سخت را حل کنند. برای انجام این فرایند علاوه بر دستگاه‌های ماینینگ، از تجهیزات دیگری نیز باید استفاده کنید که در ادامه به معرفی و توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

آیا امکان استخراج بیت کوین با لپ تاپ یا سیستم شخصی وجود دارد؟ به دلیل سختی بیش از حد شبکه بلاک چین بیت کوین، در حال حاضر لپ تاپ‌ها و سیستم‌های شخصی توانایی رقابت با دستگاه‌های خاص را ندارد و نمی‌توانند مسائل پیچیده را به سرعت حل کنند. پس به طور ساده‌تر می‌توان گفت امکان استخراج بیت کوین با این دستگاه‌ها وجود ندارد. از طرف دیگر به دلیل عدم صرفه اقتصادی، در این آموزش استخراج بیت کوین، این روش‌ها را توصیه نمی‌کنیم.

 

دستگاه استخراج بیت کوین

دستگاه استخراج، اصلی‌ترین بخش فرایند استخراج است و باید در انتخاب و خرید دستگاه‌های مناسب دقت زیادی به خرج دهید. همان‌گونه که گفته شد، در ابتدا از CPU و GPU برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شد که در گذر زمان با توجه به کاهش سودمندی این سخت افزارها، دستگاهی به نام ایسیک اختراع شد. امروزه اکثر مزرعه‌های بزرگ و کوچیک استخراج بیت کوین از دستگاه ASIC استفاده می‌کنند.

 

آیا امکان استخراج بیت کوین با لپ تاپ یا سیستم شخصی وجود دارد؟

به دلیل سختی بیش از حد شبکه بلاک چین بیت کوین، در حال حاضر لپ تاپ‌ها و سیستم‌های شخصی توانایی رقابت با دستگاه‌های خاص را ندارد و نمی‌توانند مسائل پیچیده را به سرعت حل کنند. پس به طور ساده‌تر می‌توان گفت امکان استخراج بیت کوین با این دستگاه‌ها وجود ندارد. از طرف دیگر به دلیل عدم صرفه اقتصادی، در این آموزش استخراج بیت کوین، این روش‌ها را توصیه نمی‌کنیم.

 

منبع: استخراج بیت کوین با ویرگول

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید
مطالب بعدی
profile image
سرور اچ پی مدل DL580 G9

mrshabake 1 هفته پیش

profile image
سئو سایت در تهران

webtab 11 ماه پیش

سلام دنیا