پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

شرکت ها و تشکیل تجارت در لبنان، موسسه حقوقی Mattar، بیروت

ofogh nikan 1 سال پیش

ثبت شرکت در لبنان

انتخاب شکل شرکت به عوامل متعددی از جمله هدف اجتماعی، تعداد شرکا، سرمایه مورد نیاز، مالیات، گردش مالی، پروژه ها و اهداف آن و غیره بستگی دارد. به طور خلاصه دلایل یا مزایای تشکیل شرکت در لبنان را بیابید.(اینجا را کلیک کنید) به طور کلی، شرکت های لبنانی می توانند به طور کامل تحت مالکیت خارجی ها باشند. 

یک وکیل باید صرف نظر از سرمایه گذاری سرمایه برای هر شرکتی که در لبنان راه اندازی می شود، طبق آیین نامه دندان شناسی وکلای لبنانی حفظ شود. شما می توانید با بخش شرکتی شرکت حقوقی ما تماس بگیرید تا بدانید مناسب ترین نوع نهاد تجاری بسته به نوع خود کدام است. 

چشم انداز و اهداف 

در زیر نگاهی به رایج ترین نوع شرکت ها بیابید: ثبت شرکت لبنان امروز با خدمات بانکی، شرکت خود را در لبنان ایجاد کنید. اکنون با ما تماس بگیرید. 

 انواع شرکت ها/ کسب و کارها عبارتند از: 1- مشارکت (عمومی یا محدود) 2-شرکت با مسئولیت محدود (Société à Responsabilité Limitée) – SARL 3-شرکت سهامی (Société Anonyme Libanaise) – SAL 4-شرکت خارجی (شعبه یا نمایندگی) 5-نمایندگی تجاری 6-شرکت های هلدینگ 7- شرکت های برون مرزی 1-مشارکت دو دسته مشارکت: • مشارکت عمومی (Société en Nom Collectif – SNC) • مشارکت در commendam (Société en Commandite Simple - SCS). الف - مشارکت شراکت از دو یا چند نفر تشکیل می شود. ویژگی اصلی این فرم مشارکت شخصی هر یک از شرکا است زیرا همه شرکا شخصاً مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند و طبق قانون سرمایه لازمی درخواست نشده است. از آنجایی که در حال انجام یک فعالیت تجاری است، باید در ثبت تجاری ثبت شود.

 نام شرکت شامل نام برخی یا همه شرکا است و معمولاً با کلمات "و شرکت" همراه است. مشارکت در کامندام یک شرکت تضامنی با دو نوع شریک است. شرکای عمومی که مالک و مدیریت کسب و کار هستند. اینها مسئول تمام تعهدات آن هستند. شرکای محدود - یا بی صدا - مشارکت کنندگان مالی هستند و در مدیریت شرکت ندارند. مسئولیت آنها محدود به سهم آنها است. ب- مشارکت مشترک (Société en Participation) مشارکت مشترک، مشارکتی است که فقط برای طرفین ذینفع برای دستیابی به یک پروژه خاص شناخته شده است و از آنجایی که مخفی است، قابل ثبت نیست. 

یک قرارداد انجمن حقوق و تعهدات شرکا و همچنین مشارکت آنها در سود و زیان را تعیین می کند. هر یک از طرفین مسئول مسئولیت های خود هستند. با وجود محرمانه بودن آنها، قراردادهای ذاتی مشارکت مشترک در موارد اختلاف قابل اجرا هستند. 2-شرکت با مسئولیت محدود (Société à Responsabilité Limitée) – SARL شرکت با مسئولیت محدود بین یک تا بیست نفر تشکیل می شود. قانون 126/2019 امکان تشکیل شرکت با مسئولیت محدود توسط یک شریک را اضافه کرد. نام تجاری آن معمولاً ناشناس است و با حروف اول SARL ترتیب داده می شود و نام شرکا می تواند در آن گنجانده شود. سرمایه 5 000 000 پوند لیر لبنان (که معادل 3334 دلار است) باید به طور کامل پرداخت شود. 

مسئولیت هر یک از شرکا به شدت محدود به ارزش سهام این شریک است. سرمایه باید به طور کامل در بانکی به نام شرکت سپرده شود. مدیریت می تواند به یک یا چند شریک واگذار شود و مدیر نمی تواند از طرف شرکت معامله یا معامله ای را انجام دهد که در آن هر نوع منفعتی داشته باشد. مگر در صورت مجوز قبلی. شرکت های با مسئولیت محدود نمی توانند فعالیت های زیر را انجام دهند: بانکداری، عملیات مالی و بیمه. شرکت باید با رضایت متقابل اعضاء مندرج در اساسنامه/ شرکتنامه که باید نزد متصدی دفتر ثبت تجاری محل تشکیل آن به تأیید یا امضاء برسد تشکیل شود. 

ناتوانی یا ورشکستگی یکی از اعضا به منزله انحلال شرکت نمی باشد. سهام شرکت با مسئولیت محدود قابل معامله و انتقال به اشخاص ثالث نمی باشد مگر در صورت تایید قبلی اعضای حداقل 75 درصد سرمایه. 3-شرکت سهامی (Société Anonyme Libanaise) – SAL 3.1 تشکیل شرکت سهامی توسط سه نفر یا بیشتر تشکیل می شود. باید حداقل سرمایه مجاز 30 میلیون LBP (معادل 20000 دلار) داشته باشد. سهام در شرکت به صاحب سهام حق عضویت در شرکت، حق مشارکت در مدیریت و حق رای می دهد. این سهام قابل معامله و یا قابل انتقال است. مسئولیت هر یک از سهامداران به شدت محدود به ارزش سهام است. هیئت مدیره باید 10 درصد از سود خالص را برای تشکیل صندوق ذخیره قانونی کنار بگذارد تا زمانی که این صندوق ذخیره معادل یک سوم سرمایه شرکت شود. شرکت سهامی باید حسابرس تعیین کند. 3.2 فعالیت ها قانون لبنان منافع خارجی در شرکت های سهامی را محدود نمی کند

منبع : 

http://mattarlaw.com/company-registration-lebanon/

 

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

شرکت افق پژوهش نیکان به‌عنوان اولین و تنها شرکت دارای مجوز ثبت اختراع در کشور از وزارت علوم و پشتیبان پارک‌های علم و فناوری، پیشرو در ارائه خدمات ثبت داخلی و بین‌المللی به مبتکران، مخترعان، و صاحبان مشاغل است. ما به تکیه بر تجربه چندین‌ساله و با بهره‌گیری از یک تیم مجرب، برای آماده‌سازی تخصصی مدارک مورد نیاز و انجام تمامی مراحل ثبت در کنار شما هستیم.