پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

قانون جذب

قانون جذب چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟ توسط این قانون به چه موفقیت هایی می توانیم دست پیدا کنیم؟ آیا می توانیم فرد دلخواهمان را به زندگی دعوت کنیم؟ به بیانی دیگر آیا می توان از قانون جذب برای ازدواج استفاده کرد؟ آیا قانون جذب در قرآن آمده است؟ مطالبی که در رد قانون جذب مطرح شده تا چه اندازه معتبر هستند؟ اینها شاید سوالاتی باشد که در مورد قانون جذب در ذهن داشته باشید و من تا پایان این مقاله به آنها پاسخ می دهم. در ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنم که صرفا واژه ی “قانون جذب” یا   “The Law of Attraction  ”  حدودا در سال ۲۰۰۶ و با انتشار فیلم راز به وجود آمده و بر سر زبان ها افتاد. اما این قانون در سال ۲۰۰۶ به وجود نیامده! درست است که این واژه در سال ۲۰۰۶ متولد شد؛ اما قانون جذب یک قانون ازلی است و خداوند از طریق این قانون جهان را آفریده و تکامل بخشیده است. در طول تاریخ نیز افراد زیادی از این قانون و نحوه کارکرد آن باخبر بوده اند. تمام دانشمندان و افراد بزرگ تاریخ، از وجود این قوانین باخبر بوده اند. حتی افراد زیادی این قوانین را با تعاریف و واژه های دیگر، سالها قبل از انتشار فیلم راز، در کتاب هایی مانند، “بیندیشید و ثروتمند شوید” از ناپلئون هیل، “توهمانی که می اندیشی” از جیمز آلن، “راز شاد زیستن” از اندرومتیوس، “حکایت دولت و فرزانگی” از مارک فیشر و… به جویندگان راه موفقیت معرفی کرده اند. همه افراد موفق تاریخ اعم از دانشمندان، فیلسوفان، مخترعین، نقاشان و تمام کسانی که توانسته اند به موفقیت های بزرگی در زندگی خود دست یابند، همگی از این قانون استفاده کرده اند. به بیانی دیگر، این قانون، برای جذب همه چیز است. قانون جذب عشق است. قانون جذب پول است و نه تنها موفقیت های بزرگ، بلکه هر آنچه در زندگی بدست می آوریم، چه خوب و چه بد، چه بزرگ و چه کوچک، همگی از این قانون بدست می آیند. من فرهاد کوکائیان، به عنوان یکی از اساتید قانون جذب در ایران در این مقاله به آموزش قانون جذب می پردازم.

شاید اگر با بسیاری از انسانهای موفق مصاحبه کنید، یا زندگینامه افراد موفق بزرگ تاریخ را مطالعه کنید، واژه ی قانون جذب را در صحبت هایشان پیدا نکنید. اما با توضیحاتی که در مورد نحوه ی موفقیتشان و طرز فکر ها و باورهایی که در ذهن داشته اند صحبت می کنند گوش کنید، متوجه می شوید که آنها تسلط کامل برقانون داشته اند و دلیل موفقیتشان نیز همین استفاده صحیح از قانون جذب است.

آگاهی از این قانون و تسلط کامل بر آن شاید یکی از بزرگترین ماموریت های انسان پس از آفرینش باشد. زیرا ابزاری است که در تمام جنبه های مادی و معنوی کاربرد دارد. اگر قصد رسیدن به درجات بالای عرفان و یکتا پرستی را دارید، باید از این قانون استفاده کنید. اگر میخواهید به خودشناسی برسید، باید از این قانون استفاده کنید. اگر میخواهید ثروتمند شوید، باید از این قانون استفاده کنید. اگر قصد دارید در زمینه های علمی به مدارج بالا دست پیدا کنید، باید از قانون جذب استفاده کنید. اگر می خواهید به یک ورزشکارِ قهرمان تبدیل شوید و یا حتی یک فرد سالم باشید، باز هم باید از این قانون استفاده کنید!!!

شاید شما قصد نداشته باشید از فردی که در حال حاضر هستید به بزرگترین مخترع جهان، دانشمندی نامی، موزیسینی با آثاری ماندگار، قهرمان المپیک و... تبدیل شوید. اما دوست دارید یک زندگی آرام و پر از اتفاقات خوب را در کنار یک خانواده دوست داشتنی تجربه کنید. در محیط کار از شغلتان و همکارانی که در آنجا با شما کار می کنند لذت ببرید. در این شرایط نیز باید بگویم باز هم به قانون جذب احتیاج دارید. مهم نیست که چقدر اهداف شما کوچک یا بزرگ هستند. مهم نیست که در چه کشوری، چه شهری، با چه قوانینی و چه فرصت ها و محدودیت هایی زندگی می کنید. برای رسیدن به هر خواسته ای باید از قانون جذب استفاده کنید و این قانون آنچه مطابق با کانون توجه و تمرکز شماست را برایتان رقم می زند.

قانون جذب 3 مرحله دارد. 

1- درخواست

2- باور

3- پذیرش

در مرحله اول شما باید اهداف و رویاهای خود را به طور کامل، واضح و مشخص کنید. اینگونه هم خود و هم کائنات متوجه خواسته دقیق شما می شود. 

مرحله دوم باور است. هر چقدر هم خواسته شما دقیق باشد اما رسیدن به آن را نشدنی و دور از دسترس بدانید، واقعا کائنات همان چیزی که به آن معتقد هستید را برایتان فراهم می کند. برای مثال من خودم یکی از اهدافم برنامه نویسی بود. اما اطرافیان در کلاس ها مدام در مورد دوره های مختلف اعتقادا داشتند این مبحث بسیار سخت است و همین باور سبب می شد به سمت این دوره ها نروند. اما من باور داشتم قبل از من هزاران نفر این دوره ها را گذرانده اند پس من هم می توانم. من شروع کردم و امروز بسیاری از افرادی که قبلا از من بهتر بودند، الان شاگرد من هستند.

مرحله سوم پذیرش است. بسیاری از ما دو مرحله اول را خوب رعایت می کنیم اما زمانی که خواسته ما به سمت ما می آید آن را پس می زنیم. بسیاری از ما بسیار تعارفی هستیم و آنقدر تعارف میکنیم که فردی که خاسته ما را با دستان خود اورده خسته می شود و به ناچار می رود. یا گاهی پذیرش آن را دور از ادب در نظر میگیریم. یا دوست داریم کائنات ار همان راهی که ما دوست داریم خواسته مان را به ما برساند. اما کائنات برای رساندن اهداف ما به ما از روش های ما پیروی نمی کند. کائنات روش های خودش را دارد. 

پس به جای پس زدن آن تنها پذیرا باشید.

ممنونم. موفق باشید

منبع: مقاله قانون جذب چیست - گروه تحقیقاتی یکشو

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

من یک برنامه نویس هستم اما دوست دارم اینجا مقاله هایی در مورد قانون جذب بنویسم و اونهارو باهاتون به اشتراک بذارم