پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟

javad12 1 سال پیش

وب سایت شما یکی از مهمترین جنبه های حضور آنلاین برند شما است و مهم است که آن را درست طراحی کنید. وب سایت شما همچنین مکانی است که در آن سرنخ های پایین قیف خود را برای دریافت تبدیل پرورش می دهید. بنابراین، شما نمی توانید هر گونه خرابی وب سایتی را که ممکن است کاربرد باعث شود مشتریان بالقوه شما از وب سایت شما خارج شوند، تحمل کنید.

وب سایت شما باید با در نظر گرفتن مخاطبان طراحی شود و باید اطمینان حاصل کند که تجربه کاربری خوبی را ارائه می دهد. یک طراحی وب سایت خوب مزایای بسیار دیگری هم برای کسب و کار و هم برای مخاطبان شما دارد.

در این پست به این موضوع می پردازیم که چرا طراحی سایت خوب از دیدگاه مخاطبان شما مهم است.

 

تصویر نام تجاری
وب سایت شما بازتابی از برند شما و هر چیزی است که نشان می دهد. معمولاً یکی از اولین چیزهایی است که مردم برای شناختن یک برند به آن نگاه می کنند و بنابراین به شکل گیری اولین برداشت کمک می کند.

عناصر طراحی وب سایت شما، مانند رنگ ها، فونت ها، تصاویر و غیره همه هویت برند شما را تشکیل می دهند. بنابراین، باید آن عناصر را با دقت انتخاب کنید و آنها را در وب سایت خود ثابت نگه دارید. طراحی سایت آتلیه

 

رنگ
اگر قبلاً چند رنگ برند دارید که با لوگو و سایر عناصر هویت برند شما همخوانی دارد، باید از آنها در وب سایت خود نیز استفاده کنید. با این حال، اگر از ابتدا شروع می کنید، می توانید از این مطالعه برای درک تداعی رنگ استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید برند خود را با اعتماد مرتبط کنید، باید از رنگ آبی استفاده کنید. و اگر می‌خواهید مصرف‌کنندگان فکر کنند که برند شما محصولات باکیفیت تولید می‌کند، رنگ سیاه می‌تواند به شما در شکل‌دهی این تصویر کمک کند. به همین ترتیب، بسته به اینکه چه تداعی هایی با نام تجاری می خواهید ایجاد کنید، می توانید رنگ های برند خود را انتخاب کنید.

سپس می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که احساسات یا افکار خاصی را در افراد برانگیزد. به عنوان مثال، رنگ آبی بیشترین ارتباط را با اعتماد دارد و رنگ مشکی با کیفیت.

چیدمان
به عنوان یک قانون کلی، چیدمان خود را ساده، تمیز و به گونه ای طراحی کنید که توجه را به مهم ترین قسمت ها جلب کند.

همچنین، تعداد گزینه های منو یا عناصر موجود در یک منوی کشویی باید بر اساس ترجیحات مخاطبان شما تعیین شود. می‌توانید با چند طرح‌بندی مختلف آزمایش کنید و آزمایش تقسیم‌بندی را انجام دهید تا بفهمید چه چیزی برای مخاطبان شما بهتر است.

یکی از بهترین نمونه های طراحی وب سایت بهم ریخته و تاثیر آن بر قابلیت استفاده در زیر نشان داده شده است. پیمایش وب سایت بسیار دشوار است و عدم طراحی شبکه ای آن را به هم ریخته و آشفته می کند.

 

فونت و تایپوگرافی
قانون کلی برای انتخاب فونت این است که باید به راحتی قابل خواندن باشد و روی رنگ پس زمینه ای که انتخاب کرده اید به وضوح قابل مشاهده باشد.

با این حال، انتخاب واقعی باید به مخاطبان شما بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، افراد جوان اغلب فونت های سرگرم کننده و شیک تر را ترجیح می دهند. افراد مسن تر ممکن است موارد تمیز و ساده را ترجیح دهند که خواندن آنها راحت تر باشد.

فونت شما همچنین باید نشان دهنده شخصیت برند شما باشد و اینکه آیا می خواهید حرفه ای به نظر برسید یا سرگرم کننده و جوان.

در اینجا نمونه ای از برندی وجود دارد که این کار را با استفاده از فونت خلاقانه برای بازتاب خلاقیت خود به خوبی انجام می دهد.

 

دسترسی به وب سایت
شما باید وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که در دسترس همه باشد. این نه تنها تجربه را برای مخاطبان شما بهتر می کند، بلکه طبق قانون نیز الزامی است. این بدان معناست که وب سایت خود را طوری طراحی کنید که افراد دارای معلولیت نیز بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

با این حال گفتن این کار آسان تر از انجام آن است. اکثر طراحان وب سایت و آژانس ها حتی از این موضوع آگاه نیستند، چه رسد به اینکه بتوانند یک وب سایت در دسترس طراحی کنند.

بنابراین، چه خودتان وب سایت خود را بسازید و چه از یک آژانس طراحی وب استفاده می کنید، مطمئن شوید که یک وب سایت قابل دسترس طراحی می کنید. در حالی که این می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، می توانید از راه حل هایی مانند accessiBe نهایت استفاده را ببرید تا کل فرآیند را ساده کنید. این شرکت کدی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آن را نصب کنید تا وب سایت شما فوراً یک رابط قابل دسترسی را نمایش دهد.

هوش مصنوعی accessiBe همچنین وب سایت شما را اسکن و تجزیه و تحلیل می کند تا مطمئن شود که با تمام قوانین مرتبط با دسترسی (ADA، WCAG، بخش 508) مطابقت دارد تنها در 48 ساعت. این به شما کمک می کند از هرگونه دعوای حقوقی مرتبط با دسترسی اجتناب کنید، (بله این یک چیز است)، و تعداد بیشتری از افراد را در بین مخاطبان خود بگنجانید

https://kaarbord.ir

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

سلام دنیا