پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

گذاشتن باکس سوال در استوری اینستاگرام

azhandhabibi 1 سال پیش

با یک آموزش دیگه از آی مجازی در خدمت شما عزیزان هستیم. امروز می خوایم با هم یاد بگیریم که چطور باکس سوال به استوری های خودمون اضافه کنیم و بعد اینکه اضافه کردیمش بررسی می کنیم چطور می تونیم جواب ها رو ببینیم.

https://www.namasha.com/v/SRykO2Kf

برای گذاشتن باکس سوال نیاز به Question Sticker داریم ، از گوشه بالا سمت راست صفحه روی آیکون شکلک میزنیم تا استیکر ها برامون باز بشه ، تو این قسمت QUESTIONS رو انتخاب می کنیم.

با انتخاب QUESTIONS همون طور که می بینید یک باکس سوال روی استوریمون قرار میگره ، تو کادر Ask me a question می تونیم سوال یا متن خودمون رو وارد کنیم. بعد اینکه متن وارد کردیم بالا سمت راست روی Done میزنیم. حالا با ضربه زدن روی باکس می تونیم رنگش عوض کنیم. همچنین می تونیم با نگه داشتن و کشیدن باکس جاش عوض کنیم و با دو انگشت خودمون هم می تونیم اندازه باکس تغییر بدیم.کاریمون با باکس سوال اینجا تموم میشه و استوری خودمون رو منتشر می کنیم.

بعد اینکه استوری منتشر کردیم ، می تونیم برای دیدن آمارش همون استوری رو دوباره باز کنیم و پایین گوشه سمت چپ روی Seen by ضربه بزنیم تا آمار استوری برای ما نمایش داده بشه.

تو بخش Response می تونیم کسایی از طریق باکس سوال استوری برای ما متنی ارسال کردن رو ببینیم . نکته که باید توجه داشته باشید اینه که از QUESTIONS تنها برای سوال پرسیدن و جواب گرفتن از فالوور ها استفاده نمیشه ، خیلی از برند ها و یوتیوبر ها از این باکس به صورت برعکس استفاده می کنند.به این صورت که با قرار دادن باکس از فالوور های خودشون می خوان که هر سوالی دارند رو ازشون بپرسند. بعد اون سوال ها جمع می کنند ازش یک ویدیو جدید میسازند یا مثلا بخشی رو قرار می دیدند برای پاسخ به سوال کاربران.

بر گردیم به آمار استوری خودمون ، همون طور که می بینید ما اینجا یک متن ارسال شده از طریق باکس سوالی که داخل استوری قرار دادیم ، داریم . اگر روی کادر سفید رنگ ضربه بزنیم. اینستاگرام به ما 4 تا گزینه می ده ، با استفاده از گزینه اول Share response ، می تونیم ، متنی که کاربر برای ما ارسال کرده رو همراه سوال خودمون در قالب یک استوری جدید منتشر کنیم.نکته ای که باید توجه داشته باشید اینه که اینستاگرام آیدی یا یوزر کاربر رو اینجا نمایش نمیده ، اگر میخواید می تونید به صورت دستی خودتون آیدی شخصی که پاسخ ارسال کرده رو کنار باکس روی استوری نمایش بدید.

گزینه دوم Send Message که می تونیم از طریق اون به همون فالووری که به ما پاسخ داده ، جواب یا متنی رو ارسال کنیم. گزینه سوم هم که Report و گزینه آخر Delete که می تونیم باهاش پیام حذف کنیم.

این بود کل کاری که لازم برای گذاشتن باکس سوال داخل استوری انجام بدیم. شما می تونید با خلاقیت خودتون به شکل های مختلف با فالوور هاتون تعامل ایجاد کنید و مشارکت اون ها رو با پیج و برند خودتون افزایش بدید.

https://imajazi.com/blog/asking-questions-on-instagram-story/

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

آژند حبیبی هستم ، دانشجوی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی. علاقمند به نوشتن در مورد تکنولوژی و شبکه های اجتماعی