پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

کاربرد HTML و CCS

bani_babak 3 سال پیش

یادگیری جاوا اسکریپ برای دیجیتال مارکترها از اهمیت بسیاری برخوردار است. یادگیری این زبان شما را تا حد زیادی از برنامه نویس‌ها بی‌نیاز می‌کند و کارایی روزانه‌ی شما را افزایش می‌دهد. اما همانطور می‌دانید جاوا اسکریپ یک زبان برنامه‌نویسی کامل و نسبتا پیچیده است . برای آموختن این زبان باید زمان زیادی را صرف کنید.  علاوه بر این زبان برنامه‌نویسی، دو زبان HTML  و CCS نیز در دیجیتال مارکتینگ کاربردی هستند.

HTML و CCS نسبت به جاوا اسکریپ ساده‌تر هستند. در واقع بر خلاف جاوا اسکریپ این دو زبان، یک زبان مستقل برنامه‌نویسی نیستند و تنها زبان‌هایی برای استایل و نشانه گذاری(markup and style language) به‌شمار می‌روند. یادگیری این دو زبان قبل از یادگیری جاوا اسکریپ لازم و ضروری است.در ادامه با بومرانهمراه باشید.

اگر بخواهیم این دو زبان را تشبیه کنیم، HTML اجزا سازنده‌ی بدن انسان است که توسط لباس (CCS) پوشانده می‌شود!

 کاربرد HTML و CCS در دیجیتال مارکتینگ

این دو زبان در قسمت‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ کاربرد دارند. اگر دقت و تمرین کافی داشته باشید استفاده از این زبان‌ها می‌تواند به سادگی استفاده از نرم‌افزارهای spread sheet مانند excel  باشد!

لندینگ پیج

یکی از کاربردهای مهم HTML و CCS تغییر المان‌هایی برای بهبود صفحه‌ی فرود (landing page) است. دانستن این زبان‌ها برای صفحه‌ی فرود مشابه دانستن HEX رنگ در هنگام استفاده از سری نرم‌افزارهای Adobe می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

شما می توانید صفحات وب را در مرورگر وب تغییر دهید بدون اینکه وارد "back-end" شوید. این ویژگی به کارآیی در زمینه محتوا و ایده های طراحی و همچنین شبکه سازی کمک می کند.در سایت فریلنسری میتوانید پروژه دریافت کنید.

تنظیمات تبلیغات ایمیل مارکتینگ

از آنجایی که ایمیل‌ها کدنویسی می‌شوند، دانستن HTML  و CCS در ایمیل مارکتینگ ضروری است. مانند صفحات فرود ایمیل های ارسالی نیز به کاربرد مورد نظر متصل می‌شوند و نقش خود را ایفا می‌کنند. اما در مواردی که گروه‌های تبلیغاتی شخصی می‌شوند باید از یک hood مشخص استفاده کنید.

برای مثال Klaviyo یکی از ابزارهای Shopify برای ایمیل مارکتینگ است. از طریق این ابزار می‌توانید با تغییر کد گروه‌های تبلیغاتی خود را به شکل دلخواه تنظیم کنید. مثلا می‌توانید برای دسته‌ای از مخاطبان خود فونت نوشتار را عوض کنید.

کدهای رهگیری (tracking code)

تا کنون چند بار ساختارهایی به فرم زیر را مشاهده کرده‌اید؟

  • “Paste this code as high in the <head> of the page as possible”
  • “Additionally, paste this code immediately after the opening <body> tag”
  • “Paste this code into the <head> of every page you wish to track visitors and collect feedback. And then verify your installation.”

دانستن کد HTML به معنی یادگیری نشانه‌گذاری است. با دانستن این زبان می‌توانید به سادگی کد رهگیری را به وب‌سایت خود اضافه کنید.

برای مثال می‌توانید کد رهگیری را برای Google analytics روی وب‌سایت خود قرار دهید.برای مشاور بازاریابی دیجیتال با بومران در تماس باشید.

ردیابی کاربر در گوگل تگ منیجر

یکی از مزایایی HTML و CCS دنبال کردن موارد در صفحات مختلف سایت است. بسیاری از ردیابی‌ها بر اساس المان‌های HTML و انتخابگر‌های CCS انجام می‌شود. اگر هر سه ابزار HTML،CCS  و google tag manager را بشناسید، می‌توانید فعالیت‌های شگفت‌انگیزی بر روی وب‌سایت خود انجام دهید.

راه‌اندازی تست A/B ایسایت

تست A/B یکی از آزمون‌های مرسوم برای سئوی وب سایت است. برای انجام یک تست جامع و پرکاربرد کدهای HTML و CCS می‌توانند بسیار کمک کننده باشند. با استفاده از این کدها در تست‌های خود دقیق‌تر خواهید بود.

برای مثال از Edit HTML برای تغییر طرح‌ها و محتوای ساده‌ی یک صفحه برای سئوی وب‌سایت استفاده کنید.

بررسی داده‌های کلیک روی نقشه‌های حرارتی 

این کار برای تحلیل بهتر داده ها توسط heat map ها انجام می‌شود. در این روش تعداد کلیک‌های انجام شده بر روی صفحات وب‌سایت توسط ابزاری مانند Hotjar جمع‌آوری می‌شود و سپس به کمک نشانه‌گذاری با کد‌های HTML این مکان‌ها بر روی heat map ها نمایش داده می‌شوند.

با استفاده از این ابزار نقاط قابل توجه از دیدگاه کاربران را در وب‌سایت خود پیدا می‌کنید. این اطلاعات به شما در شناخت بیشتر مخاطبان کمک می‌کنددر سایت انجام پروژه میتوانید پروژه برنامه نویسی دریافت کنید.کلیک کنید

برای آموختن زبان  HTML و  CCS می توانید از ابزار رایگانی مانند Free Code Camp و you tube استفاده کنید. این صفحات آموزش‌های ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهند.

داشتن دانش HTML و CCS به شما کمک می‌کند تا به عنوان یک دیجیتال مارکتینگ به سادگی اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید و آزمون و خطا کنید بدون آنکه نیاز داشته باشید به فرد دیگری مقاصد خود را توضیح دهید.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید