پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

توضیحات متا چیست و چگونه بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

maedehsh1382 1 سال پیش
Pa3Qo3OWugEtGUbQMFWKGIQCfd1FfXZxAEab3XFF.jpg

یکی از راه های‌ افزایش بازدید محتوا، نوشتن یک متا دیسکریپشن یا توضیحات متا قدرتمند است. اما چطور یک توضیحات متا خوب بنویسیم؟ نحوه نوشتن توضیحات متا چگونه است؟ در ادامه این مطلب به تمامی سوالات شما در رابطه با متا دیسکریپشن پاسخ می دهیم.

توضیحات متا چیست و چگونه بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

هنگامی که یک موضوع را در گوگل سرچ کردید در صفحه نتایج، مطالبی به همراه چند خط توضیح مشاهده می شود. به این چند خط، توضیحات متا یا متا دیسکریپشن گفته می شود. شما باید بتوانید توسط متا دیسکریپشن مخاطبان را به خواندن محتوای خود ترغیب کنید.در متن متا بایستی از کلمات کلیدی مرتبط با محتوا نیز استفاده کنید.

حال چگونه این توضیحات بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

هنگامی که متا دیسکریپشن محتوای شما برای کاربران جذاب باشد، احتمال بازدید از محتوا افزایش می یابد. افزایش بازدید از محتوا به رشد سئو سایت کمک می کند.

در اکثر مواقع کاربران با خواندن توضیحات متا تصمیم به خواندن یا نخواندن محتوای شما می گیرند.

چگونه توضیحات متا جذاب بنویسیم؟

برای داشتن یک توضیحات متا جذاب بایستی یکسری نکات را رعایت کنید که در ادامه به آن می پردازیم.

  • به کار بردن کلمات کلیدی

از کلمات کلیدی که برای محتوای خود انتخاب کرده اید، در متا دیسکریپشن استفاده کنید. همانطور که گفتیم توضیحات متا بر انتخاب کاربران تاثیر می گذارد. هنگامی که از کلمات کلیدی در توضیحات متا استفاده کنید، مخاطب با دیدن آن متوجه می شود که در محتوای شما چه چیزی وجود دارد.

  • حداقل کاراکتر توضیحات متا ۱۵۵ باشد

حداقل توضیحات متا را ۱۵۵ کاراکتر در نظر بگیرید. در صورتی که بیش از این مقدار بنویسید، در نتیجه گوگل نشان داده نمی شود. 

در صورتی که سایت شما بر مبنای سیستم مدیریت محتوا وردپرس است، می توانید از افزونه های Yoast و Rank Math استفاده کنید. این افزونه ها به شما در نوشتن یک متا دیسکریپشن خوب کمک می کنند.

  • عدم استفاده از نمادها

در توضیحات متا از استفاده نماد و علائم پرهیز کنید. زیرا در نتایج گوگل به شکل دیگری نمایش داده می شوند یا به طور خودکار نشان داده نمی شوند.

  • توجه به نیاز کاربران

باید بتوانید تنها با ۱۵۵ کاراکتر کاربران را به خواندن محتوای خود ترغیب کنید. برای ترغیب کاربران کافی است در محتوا به سوالات و نیازهای او پاسخ دهید.

ZwoOWU0D1Mdc8Xtx3084O2eje2uRj6mp4z6yNqkA.png

اگر توضیحات متا جذاب نباشد، چه می شود؟

اگر محتوای شما از یک متا دیسکریپشن قدرتمند برخوردار نباشد، کاربران کمتری حاضر به کلیک بر روی محتوای شما می شوند. درصورتی که محتوا شما بازدید کمی دریافت کند؛ رتبه خوبی بدست نمی آورید.

مثالی برای توضیحات متا مناسب

فرض کنید کلمه کلیدی محتوا شما ریزش مو است. 

یکی از معضلاتی که همه افراد در تمام سنین با آن روبرو هستند، ریزش مو است. در اکثر مواقع این ریزش مو قابل درمان است و راهکارهایی برای جلوگیری از این موضوع وجود دارد. در ادامه این مطلب شما را با ۱۰ راهکار برای جلوگیری از ریزش مو آشنا می کنیم.

منبع:

https://www.webpouya.com/blog/what-is-meta-description

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید