پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

نحوه راه اندازی فروشگاه اینترنتی اینستاگرام

maedehsh1382 8 ماه پیش
Ord72jOnJlXZQmSp5RvORmGPVQVCyBlloCJSeMQD.png

اینستاگرام علاوه بر جنبه سرگرمی برای کاربران، امکان راه اندازی فروشگاه اینترنتی اینستاگرام را نیز دارد. شما می توانید محصولات خود را از این طریق به عده زیادی از کاربران فعال در فضای مجازی معرفی کنید. در ادامه این مطلب روش راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام و ترفندهای افزایش فروش در آن را آموزش خواهیم داد.

فروش اینترنتی با اینستاگرام

فروش محصول به صورت اینترنتی به دو روش امکان پذیر است. اول طراحی سایت و دوم استفاده از شبکه های اجتماعی که معروفترین آن اینستاگرام است. امروزه اکثر کاربران فضای مجازی بیشتر وقت خود را در اینستاگرام می گذارنند. یکی از چندین کاربرد اینستاگرام، راه اندازی فروشگاه اینترنتی در آن است.

چگونه فروشگاهمان را در اینستاگرام راه اندازی کنیم؟

در ادامه قدم به قدم روش راه اندازی فروشگاه اینستاگرام را بررسی می کنیم.

 1. اکانت خود را تجاری کنید
  اولین قدم برای ساخت فروشگاه در اینستاگرام، تجاری کردن اکانت فعلی است. با این کار ویژگی هایی به اکانت شما اضافه خواهد شد. برای مثال می توانید ایمیل و شماره تلفن خود را در قسمت پروفایلتان اضافه کنید. پس از بروزرسانی اینستاگرام برای تجاری کردن اکانت خود به تنظیمات رفته و از قسمت account گزینه switch to a business profile را انتخاب کنید. حساب شما تجاری شد.

   
 2. ثبت نام در شاپفای
  سپس بایستی در شاپفای ثبت نام کنید. هنگام ثبت نام کشور خود را ایران انتخاب نکنید.زیرا به دلیل تحریم ها ثبت نام امکان پذیر نیست.

   
 3. در فیس بوک کاتالوگ محصولات ایجاد کنید
  به حساب فیس بوک خود رفته و سپس آن را published کنید. سپس برای اکانت خود قوانین مدیریتی تعریف کنید. سپس قالب صفحه را با shopping template تنظیم کنید. 

   
 4. منتظر تایید حساب خود باشید
  اکنون بایستی منتظر باشید تا اینستاگرام حساب شما را تایید کند.

   
 5. تعیین قیمت برای محصولات
  اکنون نوبت به تعیین قیمت برای محصولات و تگ کردن آن بر روی هر محصول است.
8SVu7flfWOYpRn9XsZMYFDbadplCxwt2LJ8qEosH.jpg

چگونه فالوور های خود را افزایش دهیم؟

 پس از راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام، بایستی اقداماتی در خصوص افزایش فالوور انجام دهید. در ادامه چند روش برای افزایش فالوور اینستاگرام معرفی می کنیم.

 • -تگ دوستان در پست ها

تگ کردن به معنی درج نام کاربری شخص مورد نظر بر روی پست است. اینگونه پست شما در صفحه دوستانتان نیز قرار می گیرد. البته در تگ کردن افراط نکنید. زیرا نتیجه عکس دریافت می کنید.
 

 • -تولید محتوا برای پیج

اینستاگرام بستری برای انتقال مطالب به صورت ویدیو و تصویر است. پیج شما پس از راه اندازی نیاز به محتوا دارد. شما می توانید با استفاده از ویدیو و تصاویر مرتبط با محصولاتتان، کاربران را سرگرم کرده و اشتیاق خرید را در آنها ایجاد کنید.

 

 • -پیروی از یک برنامه ریزی محتوایی

برای انتشار پست های خود یک برنامه ریزی محتوایی داشته باشید. انتشار مداوم و مستمر محتوا یکی از علل موفقیت است.

 

 • -عدم افراط در استفاده از فیلترهای اینستاگرام

در خرید اینترنتی عکس محصولات تنها راه معرفی آن به مشتریان است. بنابراین با استفاده بیش از حد از فیلترهای اینستاگرام، عکس محصولات را غیر واقعی نشان ندهید.

 • -جواب دادن کامنت ها

در شبکه های اجتماعی لازم است با کاربران ارتباط برقرار کنید. یکی از روشهای برقراری ارتباط با کاربران، پاسخ دادن به کامنت ها است.

منبع:https://www.webpouya.com/blog/learn-how-to-build-a-store-site-with-instagram

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید