تاچ ال سی دی سامسونگ

mahnaza392 3 هفته پیش

تاچ ال سی دی سامسونگ چیست؟

تاچ ال سی دی سامسونگ درحقیقت همان صفحه نمایش گوشی شما است. این صفحه نمایش از کریستال مایع تولید می‌شود. دلیل اینکه از دو کلمه‌ی متناقض کریستال و مایع در کنار هم استفاده می‌شود این است که، ازآنجایی‌که مولکول‌های این کریستال آرایش خاصی دارند، درنتیجه، هر دو خصوصیات مایع و جامد را دارد. به‌این‌صورت که این کریستال نسبت به دما بسیار حساس است و اندکی گرما می‌تواند آن را به‌حالت مایع درآورد یا اندکی سرما آن را به‌حالت جامد درآورد.

ال سی دی مهم‌ترین بخش یک موبایل است و چون از حساسیت بسیار بالایی برخودار است، باید توجه ویژه‌ای نیز به آن داشت. شما تمام داده‌های خود را از طریق همین ال سی دی دریافت و مشاهده می‌کنید و برای ارسال فرامین نیز از آن استفاده می‌کنید. ازآنجایی‌که ال سی دی گوشی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین بسیار ضربه‌پذیر است، درنتیجه بیشترین موارد تعمیری گوشی‌ها نیز مربوط به همین قسمت است.

ال سی دی موبایل یا به‌خاطر شکستگی در اثر ضربه خوردن و یا به‌خاطر ازکارافتادگی تاچ آن مشکل پیدا کرده و غیرقابل استفاده می‌شود. دراین‌صورت نیاز به تعمیر خواهد داشت. برای آشنایی بیشتر شما با این قسمت از موبایل، درادامه شرح کاملی از قطعات تشکیل دهنده تاچ ال سی دی موبایل و خرابی‌های متداول آن ارائه خواهیم داد.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

mahnaza392

آخرین پست های من
کابل و شارژر چگونه کار می کند 3 هفته پیش درب پشت گوشی 3 هفته پیش