چند نکته مهم در طراحی وب سایت پورتفولیو

ostadanweb 3 هفته پیش

مدت زمان لازم برای مطالعه مقاله: 8 دقیقه. 

 پورتفولیو چیست؟

به نظر شما چرا ساخت یک پورتفولیو جذاب برای کسانی که در رشته های هنری مانند گرافیک و معماری، فعالیت می کنند بسیار اهمیت دارد؟  با ما همراه باشید تا با این سایت و مزیت های آن آشنا شوید.

پورتفولیو یک پرونده کاری از تمامی فعالیت هایتان است که شما را به صورت نوشتاری و همین طور به کمک نمایش دادن کارهای عملی معرفی می‌کند. این وب سایت همانند رزومه هنرمندان است که به کمک تصاویر و محتوایی که در آن وجود دارد فعالیت های یک طراح وب سایت، گرافیست، معمار و ... را نشان می دهد.

تمامی مشاغلی که برای نشان دادن فعالیت های خود نیاز به نمایش دادن نمونه های کارهای قبلی خود دارند به کمک ساخت پورتفولیو می‌ توانند توانمندی ها، سلیقه، رزومه و سبک کاری خود را به کارفرمایان، دانشگاه ها و سایر ارگان ها نشان دهند.

اما وب سایت پورتفولیو چیست؟

به طور کلی پورتفولیو به وب سایتی گفته می‌شود که تمام اطلاعات حرفه ای در مورد یک شخص یا شرکت را همراه با نمونه کارهای آن به بهترین نحو نمایش می دهد. امروزه با گسترش اینترنت و فضای دیجیتال، بازار کار و فعالیت در کسب و کارهای هنری بسیار رقابتی شده است. پس شما برای در صدر جدول ماندن در میان سایر رقبا، به یک رزومه کاری قوی برای نشان دادن استعداد و توانایی های خود به بهترین  شکل ممکن نیازمند خواهید بود. وب سایت پورتفولیو، می تواند در این راه بسیار کمک کننده باشد.

AEBjb-jb8wv-yI4B1Cov-F9JviUZtcfF74bDF-9t3FrivhOcIEyKo9BnbFE5qTrjAeWoRRasePOgO49LaQplmJbVyJYhApVZEdDvldmoAfvWJixXVI9N97_gP1offVEmJdwjFwdR

وب سایت پرتفولیو

وجه مشترک تمامی وب‌سایت‌های پرتفولیو این است که این وب سایتها:

1)      اول از همه به بازدید کننده سایت یا مخاطب اطلاعاتی درباره شخص یا شرکت می دهد.

2)      با تصویر کشیدن نمونه کارهای شرکت یا فرد، حرفه ای بودن، سلیقه، سبک کاری و سایر اطلاعات را به مخاطب می رساند.

نکته مهم در تمامی کارهای ما این است که بدانیم چرا کاری را انجام می‌دهیم و هنگامی که ما هدف و چرایی آن را بدانیم فرآیند به یک کار با معنا تبدیل می‌شود. تهیه وب سایت پورتفولیو نیز از این قاعده مستثنا نیست و اگر فرد یا شرکت بداند که چرا به طراحی این وب سایت اقدام کرده است و مخاطبین وی چه کسانی هستند، به راحتی می تواند یک وب سایت متناسب جهت معرفی خود و یا شرکت برای مخاطبین تهیه کنند.

 

 مهم‌ترین هدف وب سایت پورتفولیو این است که:

1)      محتوای رزومه کاری یا فعالیت افراد را به صورتی جذاب و هدفمند نمایش دهد.

2)      دسترسی به اطلاعات اولیه درباره شرکت و یا فرد را برای مخاطبین ساده کند.

 

ساخت یک پورتفولیو آنلاین:

اگر به عنوان یک گرافیست یا معمار و یا حتی طراحی وب سایت به دنبال طراحی یک وب سایت پورتفولیو شخصی برای به نمایش گذاشتن نمونه کار های خود هستید، به راحتی می توانید این کار را آنلاین و به کمک سایت های که ما به شما معرفی می کنیم برای خود تهیه کنید.

این چند وب سایت زیر برای تهیه پورتفولیوی آنلاین می تواند به شما کمک کند:

1)      Adobe Portfolio

2)      Behance

3)      PortfolioBox

 

مزایای داشتن یک پورتفولیو آنلاین:

با توجه به مطالبی که تا به الان گفتیم، حتما بسیاری از شما علاقمند به ایجاد یک وب سایت پورتفولیو، برای رزومه کاری خود شده اید که می تواند مزایای زیر را به دنبال داشته باشد:

1)      سازماندهی اطلاعات شما

2)      نمایش دادن حرفه ای رزومه شما

3)      نمایش دادن نمونه کارهای تخصصی شما

4)      جذاب تر کردن رزومه کاری شما

5)      جذب مخاطب به کمک داستانی بودن مطالب و تصاویر

4slCy1BOYOvS0xg5O31LGC-QYzKRKkVVnXVS38eYBoEUoE4DlEUGeMvmRSsZ8DRQ_oWv-vTT-yAM9_hUwIV_myZQ11dmDlcKtU0pFRCgcEHc9XugCTXpPV8xQmSFt1p_JAjgNd1U

چند نکته مهم در تهیه وب سایت پورتفولیو:

1) اصالت خود را حفظ کنید.

به طور کلی تا مدت ها از پورتفلیو برای چند رشته معماری و گرافیک و رزومه کاری آن ها استفاده می شد. اما هم اکنون آشنایی با ساخت وب سایت پورتفولیو آنلاین و به روز، برای بیشتر مشاغل ضروری و جزئی از بازاریابی شرکت ها محسوب می شود. شما به راحتی با این کار، فعالیت ها و کار های خود را همراه با اصالت خود در اختیار افرادی که مخاطبتان هستند می گذارید و چه چیزی از این بهتر؟

2) به بهترین نحو کارهای خوبتان را نمایش دهید.

قاعدتا با داشتن یک وب سایت پورتفولیو و افزایش بازدید، هم مشتریان و مخاطبین تان افزایش پیدا می کند و هم کارفرمایان بیشتری با شما آشنا می شوند. پس سعی کنید تا جایی که می توانید به بهترین شکل خود را معرفی کنید.

3) با دیگران و سایت های مربوط به کار خود ارتباط (لینک) بگیرید.

بهترین راه برای اینکه بقیه با شما آشنا شوند این است که ارتباطات خود را قوی کنید. پس ایجاد لینک و معرفی خود در سایر فضا های ممکن خیلی  در این راه کمک کننده است.

 

4) داستانی و جریان وار مطالب را ارائه دهید.

 داستانی نوشتن مطالب به اینکه مخاطب جذب محتوا، رزومه و کار های شما شود و تا اخر رزومه شما را بازدید کند کمک می کند. شاید یک نفر از آخرین فعالیت شما خوشش بیاید. :))))

5) خودتان و پورتفولیو خود را همیشه و همیشه به روز کنید.

راز زنده ماندن در میان رقبا همیشه تلاش بیشتر و روز به روز بهتر شدن است. پس سعی کنید این بهتر شدن را با بروزرسانی وب سایت پورتفولیو و افزودن کار های جدید خود نشان دهید.

 نویسنده: نرگس صراف

مولف: تیم استادان وب

تاریخ انتشار:1400/10/13

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

ostadanweb

استارتاپ استادان وب در زمینه طراحی سایت، وب اپلیکیشن و سئو فعالیت می کند. نقشه راه موفقیت کسب و کار شما در دستان ماست.

آخرین پست های من
انواع دامنه 5 روز پیش وب اپلیکیشن چیست؟ 1 هفته پیش طراحی وب سایت های وردپرسی 1 هفته پیش طراحی وب ‌سایت خبری 2 هفته پیش