خدمات اکتیو شبکه

Networkservices 3 هفته پیش

منظور از خدمات اکتیو شبکه چیست؟
یکی دیگر از زیر مجموعه های راه اندازی شبکه، بخش Active Network Services است. فعال در لغت به معنای فعال است. به عبارت دیگر، خدمات شبکه فعال در واقع همان فعالیت های نرم افزار شبکه و پیکربندی تجهیزات شبکه امن است. تجهیزات شبکه فعال مجموعه ای از تجهیزات است که توانایی اعمال فرآیند خاصی را بر روی سیگنال ها و داده های عبوری از شبکه دارد. گروه های متخصص و باتجربه راه حل های شبکه و خدمات حرفه ای خود را در زمینه خدمات شبکه فعال با توجه به نیاز شرکت ها ارائه می دهد.

خدمات اکتیو شبکه شامل موارد زیر است: 

پیکربندی کلیه تجهیزات خدمات اکتیو شبکه مانند: سوئیچ، روتر، مودم، اکسس پوینت، فایروال و …
نصب سیستم عامل های کلاینت و سرور و تنظیمات آن مانند: ویندوز سرور 2016، 2012، 2008، لینوکس و …
نصب سرویس های شبکه مانند اکتیو دایرکتوری، دامنه، DHCP، DNS و …
نصب و راه اندازی نرم افزارهای تحت شبکه مانند: آنتی ویروس Skype for Business Server (Microsoft Lync Server)، SQL Server، Microsoft Exchange، نرم افزارهای تجاری و تخصصی شبکه Microsoft CRM و …
انجام تنظیمات و پیکربندی برای کنترل و مدیریت یکپارچه سیستم ها، حساب ها، فایل ها و …
مدیریت اینترنت، کاربران و مدیریت پهنای باند را تنظیم کنید

نحوه ارائه خدمات اکتیو شبکه
خدمات اکتیو شبکه معمولا پس از خدمات مشاوره شبکه ارائه می شود که در آن نیازها و اهداف شرکت به همراه امکانات موجود بررسی شده و خدمات پیشنهادی ما به همراه هزینه های نصب و راه اندازی به مشتریان ارائه می شود. این خدمات یا نرم افزارها پس از تایید کارفرما در شبکه مشتری نصب شده و پس از تست و رفع عیوب احتمالی آماده استفاده پرسنل می باشد. در این مرحله در صورت نیاز مشتری، جلسات آموزشی برای پرسنلی که از این خدمات استفاده می کنند و با آن آشنایی ندارند برگزار می شود.
تمام اهداف و نیازهای ما از شبکه در این مراحل برآورده خواهد شد. در بخش Active Network Services، شرکت های معتبر تمام خدماتی را که شرکت ها برای پیشبرد اهداف خود به آن نیاز دارند، تنظیم می کند. اینها خدمات و نرم افزارهایی هستند که به منظور افزایش سرعت انجام امور اداری و تجاری، افزایش راندمان کار، افزایش کمی و کیفی کار، نیازهای شرکت را برآورده می کنند.
شرکت های ماهر در این بخش با ارائه خدمات فعال شبکه به صورت کاملا تخصصی و با در نظر گرفتن تمامی خواسته های مشتریان ارائه می شود. پس از ارائه این خدمات به مدت محدود، پشتیبانی رایگان برای اثبات کیفیت و ضمانت به مشتریان دارد و در صورت نیاز مشتریان به خدمات پشتیبانی طولانی مدت، قرارداد پشتیبانی شبکه منعقد می شود.

هزینه خدمات اکتیو شبکه چقدر است؟
یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت خدمات شبکه فعال، تجهیزات مورد استفاده برای اجرای این قسمت از شبکه است. بیشتر تجهیزات شبکه مربوط به نرم افزارهای موجود و فعال در شبکه می باشد. بنابراین هر چه نرم افزار بیشتر باشد و نظارت و مدیریت آن اهمیت بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری نیز باید پرداخت شود.

انواع خدمات اکتیو شبکه چگونه ارائه می شود؟

امنیت شبکه
امنیت شبکه یکی از عواملی است که بر قیمت گذاری خدمات شبکه فعال تأثیر می گذارد. نرم افزارهای امنیتی شبکه مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. اینکه کدام یک از این نرم افزارها برای مجموعه شما مناسب است به بودجه و نیاز شما بستگی دارد. بنابراین توصیه می کنیم برای انتخاب و اجرای هر یک از روش های فوق از یک متخصص امنیت شبکه کمک بگیرید.
نظارت بر شبکه
مانیتورینگ یا مانیتورینگ شبکه یکی دیگر از خدماتی است که به نوعی در حوزه خدمات شبکه فعال گنجانده شده است. لازم به ذکر است که نظارت بر شبکه با امنیت شبکه متفاوت است. در نتیجه ابزارهای نظارت بر شبکه کاملاً جدا از نرم افزارهای امنیتی هستند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. از آنجایی که آگاهی به موقع از مشکلات شبکه برای مدیر هر مجموعه بسیار مهم است، استفاده از ابزارهای ویژه در این زمینه را توصیه می کنیم.

راه اندازی سیستم برق شبکه
راه اندازی سیستم برق شبکه یکی از موارد موثر است. از آنجایی که برای راه اندازی و کارکرد هر تجهیزات فعال به برق نیاز است. و از آنجایی که قطعی برق یا نوسانات مداوم می تواند آسیب جدی به تجهیزات و داده های ذخیره شده در شبکه وارد کند، اجرای صحیح و اصولی سیستم برق شبکه بسیار حائز اهمیت است.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

Networkservices

سلام دنیا

آخرین پست های من
خدمات پسیو شبکه 3 هفته پیش سوئیچ شبکه 3 هفته پیش تفاوت شبکه اکتیو و پسیو 3 هفته پیش تجهیزات شبکه اکتیو 3 هفته پیش