پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

بهترین آلت کوین های جهان برای سرمایه گذاری سال 2022

برترین آلت کوین های جهان

بیت کوین به عنوان مهم ترین ارز دیجیتال، نه تنها همیشه یک ارز روند ساز بوده است. بلکه موجی از ارزهای رمزپایه ساخته شده بر روی یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز را به وجود آورده است. به علاوه، این رمز ارز به استاندارد واقعی برای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است که الهام بخش حرکت رو به رشدی از سایر پروژه ها بوده است. در این مقاله، به معرفی برترین آلت کوین های جهان می پردازیم.

ارزهای دیجیتال چیست؟

قبل از این که نگاهی دقیق‌تر به برخی از این جایگزین‌های بیت‌کوین بیندازیم، اجازه دهید به عقب برگردیم و به طور خلاصه منظورمان از عباراتی مانند ارز دیجیتال و آلت‌کوین را بررسی کنیم. یک ارز دیجیتال، به طور کلی، پول مجازی یا دیجیتالی است که شکل توکن یا «سکه» به خود می‌گیرد. در حالی که برخی از ارزهای دیجیتال با کارت‌های اعتباری یا پروژه‌های دیگر وارد دنیای فیزیکی شده‌اند، اکثریت آنها کاملاً نامشهود باقی می ‌مانند.

کریپتو به چه معناست؟

«کریپتو» در ارزهای دیجیتال به رمزنگاری پیچیده ای اشاره دارد که امکان ایجاد و پردازش ارزهای دیجیتال و تراکنش ‌های آن‌ها را در سیستم‌ های غیرمتمرکز فراهم می ‌کند. در کنار این ویژگی مهم، تعهد مشترک این ارزها به تمرکز زدایی، امری برجسته است. ارزهای دیجیتال معمولاً به عنوان کد توسط تیم‌هایی توسعه می‌یابند که مکانیسم‌ هایی را برای صدور (اغلب، اگرچه نه همیشه، از طریق فرآیندی به نام استخراج ارز دیجیتال) و سایر روش ها ایجاد می‌کنند.

تفاوت بیت کوین و آلت کوین ها

ارزهای رمزپایه تقریباً همیشه به گونه‌ای طراحی می‌شوند که از دست کاری و کنترل دولت عاری باشند. اگرچه، با محبوبیت بیشتر این صنعت، این جنبه اساسی آن مورد انتقاد قرار گرفته است. ارزهای رمزپایه‌ای که پس از بیت‌کوین مدل‌سازی شده‌اند، در مجموع آلت‌کوین و در برخی موارد شت‌کوین نامیده می‌شوند. این ها اغلب سعی کرده‌اند خود را به‌ عنوان نسخه‌های اصلاح‌شده یا بهبود یافته بیت‌کوین معرفی کنند. در حالی که برخی از این ارزها ممکن است ویژگی‌ های چشم گیری داشته باشند که بیت‌کوین ندارد، اما مطابق با سطح امنیتی که شبکه ‌های بیت‌کوین به آن دست می‌یابند تا حد زیادی هنوز توسط یک آلت کوین دیده نشده است.

JJfBkRPnZrrMLwkDcvpHhEmLEthtpVmAMDzY76Zb.jpg

 

لیست مهم ترین ارزهای جایگزین بیت کوین

در زیر، برخی از مهم ترین ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین را بررسی می کنیم. با این حال، در ابتدا مدنظر داشته باشید که این لیست آلت کوین ها ممکن است کامل نباشد. زیرا تا دسامبر 2021 ما با 8000 توکن و سکه دیجیتالی روبرو بوده ایم. در حالی که بسیاری از این رمز ارزها دارای تعداد کمی از طرفداران یا حجم معاملات هستند، برخی از آن ها در میان جوامع اختصاصی حامیان و سرمایه گذاران از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

معیارهای رتبه بندی ارزهای دیجیتال

علاوه بر آن، حوزه ارزهای دیجیتال همیشه در حال گسترش است و ممکن است توکن دیجیتال بزرگ بعدی فردا منتشر شود. در حالی که بیت کوین به طور گسترده به عنوان یک پیشگام در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته می شود، تحلیل گران رویکردهای بسیاری را برای ارزیابی توکن های غیر از BTC اتخاذ می کنند. برای مثال، معمول است که کارشناسان اهمیت زیادی برای رتبه بندی سکه ها نسبت به یکدیگر از نظر ارزش بازار (مارکت کپ) قائل شوند. ما این را در نظر خود لحاظ کرده‌ایم، اما دلایل دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است یک توکن دیجیتال لایق قرارگیری در لیست باشد.

انواع کریپتوکارنسی

ارزهای رمزنگاری شده برای انجام پرداخت ها یا انتقال دارایی (مشابه پول دیجیتال) در یک شبکه غیرمتمرکز از کاربران ایجاد شده اند. بسیاری از آلت کوین ها (یعنی نه بیت کوین) به این ترتیب طبقه بندی می شوند و گاهی اوقات ممکن است توکن های ارزش نامیده شوند. توکن ‌های مبتنی بر بلاک چین نیز وجود دارند که هدفی متفاوت از پول دارند. یک مثال آن می تواند توکنی باشد که به عنوان بخشی از یک عرضه اولیه سکه (ICO) صادر شده است که نشان دهنده سهمی در یک پروژه بلاک چین یا مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. اگر توکن ها به ارزش شرکت یا پروژه مرتبط باشند، می توان آنها را توکن های امنیتی نامید (اوراق بهاداری مانند سهام).

کاربرد انواع ارزهای دیجیتال

توکن های دیگر کاربرد یا عملکرد خاصی دارند. مثال‌ها عبارتند از توکن‌های ذخیره سازی Storj، که به افراد اجازه می‌دهند فایل‌ها را در یک شبکه غیرمتمرکز به اشتراک بگذارند. یا نیم کوین ها Namecoin، که سرویس سیستم نام دامنه غیرمتمرکز (DNS) را برای آدرس‌های اینترنتی ارائه می‌دهد.

مهم ترین آلت کوین های جهان

اکنون با مقدمه ای که بیان شد، می توانیم در خصوص مهم ترین ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین صحبت کنیم. این لیست شامل آلت کوین های زیر می باشد.

1. اتریوم (ETH)

اولین جایگزین بیت کوین در لیست ما، اتریوم است. این یک پلتفرم نرم افزاری غیرمتمرکز است که قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را قادر می سازد بدون هیچ گونه خرابی، کلاه برداری، کنترل یا دخالت شخص ثالث ساخته و اجرا شوند. هدف پشت اتریوم ایجاد مجموعه ای غیرمتمرکز از محصولات مالی است که هر کسی در جهان می تواند آزادانه به آن دسترسی داشته باشد، صرف نظر از ملیت، قومیت یا مذهب. کاربران شبکه ارز دیجیتال اتریوم می توانند به حساب های بانکی، وام ها، بیمه یا انواع محصولات مالی دیگر دسترسی داشته باشند.

O5nLrXjCOk47lB7Iu0UwXh5wzOqXYHIagVdf3ESU.jpg

2. لایت کوین (LTC)

لایت کوین (LTC) که در سال 2011 راه اندازی شد، یکی از اولین ارزهای رمزپایه ای بود که راه بیت کوین را دنبال کرد و اغلب از آن به عنوان "نقره به طلای بیت کوین" یاد می شود. این ارز توسط چارلی لی، فارغ التحصیل MIT و یک مهندس سابق گوگل ایجاد شد. 

لایت کوین چطور کار می کند؟

لایت کوین مبتنی بر یک شبکه پرداخت جهانی منبع باز است که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی شود و از رمزنگاری به عنوان یک روش اثبات کار PoW استفاده می کند. این می تواند با کمک واحدهای پردازش مرکزی (CPU) رمزگشایی شود. اگرچه لایت کوین از بسیاری جهات مانند بیت کوین است، اما نرخ تولید بلاک سریع تری دارد و از این رو زمان تایید تراکنش سریع تری را ارائه می دهد.

3-کاردانو (ADA)

آدا کاردانو Cardano (ADA) یک ارز دیجیتال اثبات سهام است که با رویکردی مبتنی بر تحقیق توسط مهندسان، ریاضی دانان و کارشناسان رمزنگاری ایجاد شده است. این پروژه توسط چارلز هاسکینسون، یکی از پنج بنیان گذار اولیه اتریوم، تأسیس شد. وی پس از اختلاف نظر با مسیری که اتریوم در پیش گرفته بود، آن پروژه را ترک کرد و بعداً به ایجاد کاردانو کمک کرد.

4-پولکادات (DOT)

پولکادات (DOT) یک ارز دیجیتال از نوع اثبات سهام منحصر به فرد است که هدف آن ارائه قابلیت همکاری در میان سایر بلاک چین ها است. این ارز دیجیتال توسط گاوین وود، یکی دیگر از بنیانگذاران اصلی پروژه اتریوم ایجاد شد که نظرات متفاوتی در مورد آینده آن داشت. پروتکل آن برای اتصال بلاک چین های مجاز و بدون مجوز و همچنین اوراکل ها طراحی شده است تا به سیستم ها اجازه دهد تا با هم زیر یک سقف کار کنند. جزء اصلی Polkadot زنجیره رله آن است که امکان همکاری شبکه های مختلف را فراهم می کند. همچنین به پاراچین ها یا بلاک چین های موازی با توکن های بومی خود برای موارد استفاده خاص اجازه می دهد.

wdzCub6u99w2wGg20nW4FHjuq6M1jOoJyfMUUEwC.jpg

5-بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش (BCH) جایگاه مهمی در تاریخ آلت کوین ها دارد. زیرا یکی از اولین و موفق ترین هارد فورک های بیت کوین اصلی است. در دنیای ارزهای دیجیتال، یک فورک در نتیجه بحث‌ها و مشاجرات بین توسعه‌دهندگان و استخراج‌کنندگان اتفاق می‌افتد. با توجه به ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، هرگونه تغییرات عمده در کد زیرساختی یک توکن یا سکه، باید با مکانیزم اجماع عمومی انجام شود. 

6-استلار (XLM)

ارز دیجیتال استلار یک شبکه بلاک چین متن باز است که برای ارائه راه حل های سازمانی از طریق اتصال موسسات مالی به منظور انجام تراکنش های بزرگ طراحی شده است. تراکنش‌های عظیم بین بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری (که معمولاً چندین روز طول می‌کشد و شامل تعدادی واسطه و هزینه زیادی می‌شود) اکنون تقریباً بلافاصله و بدون هیچ واسطه‌ای انجام می‌شود و برای کسانی که معامله را انجام می‌دهند هزینه‌ای کم یا هیچ هزینه‌ای ندارد.

7-دوج کوین (DOGE)

دوج کوین که توسط برخی به عنوان "میم کوین" اصلی شناخته می شود، در سال 2021 با افزایش سرسام آور قیمت سکه، سر و صدای زیادی به پا کرد. این سکه که از تصویر شیبا اینو به عنوان آواتار خود استفاده می‌کند، توسط برخی از شرکت‌های بزرگ، از جمله Dallas Mavericks، Kronos، و شاید مهم‌ترین آنها SpaceX، یک سازنده مشهور هوافضای آمریکایی متعلق به ایلان ماسک، به عنوان نوعی پرداخت پذیرفته شده است. 

8-بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (BNB) یک ارز دیجیتال کاربردی است که به عنوان یک روش پرداخت برای کارمزدهای مرتبط با معاملات در صرافی بایننس عمل می کند. این سومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است. کسانی که از این توکن به عنوان وسیله پرداخت برای مبادله استفاده می کنند، می توانند با تخفیف معامله کنند.

9-تتر (USDT)

تتر (USDT) یکی از اولین و محبوب‌ترین ارزها از مجموعه ای به اصطلاح استیبل کوین‌ها (ارزهای رمزپایه‌ای که قصد دارند ارزش بازار خود را به یک ارز یا سایر نقاط مرجع خارجی برای کاهش نوسانات مرتبط کنند) می باشد. از آنجایی که اکثر ارزهای دیجیتال، حتی ارزهای اصلی مانند بیت کوین، دوره های مکرری از نوسانات چشم گیر را تجربه کرده اند، تتر و سایر استیبل کوین ها تلاش می کنند تا نوسانات قیمت را هموار کنند تا کاربران ریسک گریز را جذب کنند. قیمت تتر مستقیماً با قیمت دلار آمریکا مرتبط است. این سیستم به کاربران این امکان را می دهد که راحت تر از سایر ارزهای دیجیتال به دلار آمریکا نقل و انتقالات را به موقع تر از تبدیل واقعی به ارز معمولی انجام دهند.

10- مونرو (XMR)

ارز مونرو (XMR) یک رمزارز امن، خصوصی و غیرقابل ردیابی است. این ارز رمزنگاری متن باز در آوریل 2014 راه اندازی شد و به زودی علاقه زیادی را در بین جامعه رمزنگاری و علاقه مندان به خود جلب کرد. توسعه این ارز دیجیتال کاملاً مبتنی بر کمک مالی و جامعه محور است.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال با ده ها نمونه کار موفق و حرفه ای و پشتیبانی واقعی شماره تماس آرتاراکس: 09120649624 شماره پشتیبانی آرتاراکس: 02632568462

آخرین پست های من
راه حل های لایه 2 بلاک چین 1 سال پیش صفر تا صد متاورس سندباکس 1 سال پیش