مهاجرت به ترکیه و آنچه قبل از مهاجرت باید بدانید

gatturkey 3 هفته پیش

راهنمای زندگی و مهاجرت به ترکیه

بسیاری از گردشگران در ترکیه برای مدت طولانی به طور غیرقانونی در بارها، آژانس‌های املاک و رستوران‌ها کار می‌کردند و هر سه ماه یک بار برای تمدید ویزای توریستی خود به جزایر یونان می‌رفتند. دولت ترکیه نمی دانست چه تعداد خارجی در این کشور هستند، کجا هستند و چه می کنند. اکنون دولت ترکیه سیستم مهاجرت به ترکیه را تنظیم می کند.

1: کار یا بازنشستگی در ترکیه

امور مالی و هزینه ها جنبه های ضروری مهاجرت به ترکیه هستند بنابراین اگر می‌خواهید اینجا بمانید و منبع درآمدی مانند حقوق بازنشستگی داشته باشید، به شما تبریک می‌گوییم، بزرگترین مانع شما رفع شده است. با این حال، به یاد داشته باشید که دولت می‌خواهد نرخ ارز فوق‌العاده بالای لیر ترکیه را کاهش دهد، بنابراین وقتی می‌فهمید چقدر باید زندگی کنید، این منطقه حائل را در بودجه خود لحاظ کنید.

هنگام انتقال پول به ترکیه، از یک شرکت صرافی مانند وایز استفاده کنید زیرا نرخ ارز بهتر و کارمزد انتقال کمتری نسبت به بانک ها ارائه می دهد. نکته دیگری که در صورت داشتن مقدار قابل توجهی پول نقد باید در نظر بگیرید، مبادله پول به لیر ترکیه و واریز آن به حساب های پس انداز ماهانه با بهره بالا در بانک های ترکیه است. سپس، هر ماه پس از پرداخت مالیات، لیر ترکیه را برداشت کنید و هرگز به دارایی خالص خود دست نزنید. به یاد داشته باشید، نرخ بهره در طول زمان افزایش می یابد.

اگر نیاز به یافتن شغل در ترکیه دارید، قبل از ورود این کار را انجام دهید. دورانی که یک مهاجر می تواند به طور غیرقانونی در بارها یا رستوران های ترکیه کار کند، گذشته است. این روزها کارفرمایان ترکیه باید برای کارگران خارجی مجوز کار بگیرند.

 

jOvVA3KkrkhvUuvtk8aR7aHS1ItWIF3R9D3OJncd.jpgمهاجرت به ترکیه

2: اجاره و یا خرید ملک در ترکیه

اگر می‌خواهید در ترکیه ملکی اجاره کنید، در صورت اجاره، در مورد تمام شرایط با صاحب ملک توافق کنید، قرارداد بگیرید. همچنین شرایط و ضوابط سپرده گذاری را کاملاً روشن کنید. اگر می‌خواهید ملکی در این کشور بخرید شرکت معتبر گات ترکی در بسیاری از نقاط ترکیه از جمله استانبول، آنتالیا، فتحیه و بدروم آماده ارائه خدمات می باشد و به هر سوالی در مورد زندگی در ترکیه و جستجوی شما برای خانه پاسخ دهد.

کجا در ترکیه زندگی کنیم؟

اگر هنوز تصمیم نگرفته اید که در کدام منطقه از ترکیه زندگی کنید، حتما ادامه مقاله را مطالعه فرمائید. سعی ما برا این بوده است تا مناطق محبوب ترکیه را در زیر شرح دهیم تا راهنمای کاملی برای انتخاب شما باشد. ساکنان خارجی شاغل به شهرهای بزرگی مانند ازمیر، آنکارا و البته استانبول می روند. در مقابل، بازنشستگان دوست دارند در استراحتگاه‌های ساحلی دریای اژه و مد در ترکیه زندگی کنند. ملیت های خاورمیانه ای شمال ترکیه ،را تنها به دلیل شباهت در زندگی روزمره، سفر، فرهنگ و سنت ها ترجیح می دهند. مکان‌های محبوب در ترکیه که در نهایت مهاجران به آنجا می‌رسند عبارتند از…

 

آلانیا: در منتهی الیه شرقی مد، آلانیا، که زمانی دهکده ماهیگیری کوچکی بود، به عنوان یک شهر مرکزی ترکیه رشد می کرد. تبلیغات انبوه در سال‌های اخیر باعث افزایش گردشگری و فروش خانه‌های خارجی شده است و محله‌هایی مانند محمودلار مزایای زیادی برای هر کسی که به دنبال زندگی در ترکیه است، دارد.

مرکز شهر آنتالیا: مرکز شهر آنتالیا که متعلق به منطقه ای به همین نام است، اغلب در صدر فهرست بهترین سواحل ترکیه قرار دارد. کنیالتی و لارا با پشتوانه مناطق مسکونی، سواحل شنی یک پیچ و تاب جایگزین به اصطلاح "سبک زندگی شهری" اضافه می کند.

کالکان گران قیمت: کالکان که در حومه منطقه آنتالیا در ترکیه می باشد، به ویلاهای بزرگ و لوکسی که منظره تپه ای را پوشانده اند، احترام می گذارد. بیشتر آنها برای تأکید بر مناظر زیبای دریای مدیترانه ساخته شده اند که در انتظار همه ساکنان آن است.

 

فتحیه دوستدار خانواده: شهر فتحیه که در وسط سواحل مد در ترکیه نشسته است، مرکز قایقرانی ریویرای ترکیه و با پشتوانه مقبره‌های صخره‌ای لیکیا، هر سال بر محبوبیت خود افزوده می‌شود و فقط با فاصله کوتاهی از شهرهایی مانند اولودنیز فاصله دارد. ساحل Calis، Hisaronu و Ovacik.

شهر بزرگ بدروم: با حرکت به سمت ساحل دریای اژه، به مرکز عدم انطباق در ترکیه می‌رسیم. بدروم یک الهام بخش مادام العمر برای صنعتگران بوده است و در طی 50 سال گذشته، افراد سلطنتی خارجی، افراد مشهور و افراد برجسته تجاری بین المللی را نیز جذب می کند.

 

منطقه یالیکاواک: یالیکاواک در شبه جزیره بدروم ترکیه، محل اقامتگاه بزرگ قایق‌های تفریحی است، اما با دقت نگاه کنید تا آثار روزهای گذشته را در شهر قدیمی بیابید. Yalikavak در نزدیکی استراحتگاه های ساحلی لذت بخش Gumusluk و Turgutreis قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

ZdinWnStxXVjJ4re3j6kjKviOPJYelPEa3RR5vIS.jpg

4: مراقبت های بهداشتی و مجوز اقامت

پس از ورود به کشور ترکیه، 90 روز فرصت دارید تا اجازه اقامت دریافت کنید و برای آن مهاجران باید بیمه درمانی داشته باشید. برخی از مردم سیاست های خصوصی می خرند، اما بسیاری از آنها طرح دولتی SGK را در ترکیه انتخاب می کنند. هزینه تعیین شده ماهانه هر سال افزایش می یابد و برای زوج ها یا مجردها یکسان است. بیمه شدگان SGK از مراکز بهداشت عمومی در ترکیه به جای خصوصی استفاده می کنند.

 

علاوه بر مراقبت‌های بهداشتی، برای مجوز اقامت، مقامات ترکیه از مهاجران می‌خواهند تا ثابت کنند که می‌توانند از نظر مالی از خود حمایت کنند و مدرک نشانی خود را داشته باشند. درخواست را به صورت آنلاین انجام دهید و پس از تایید اولیه، مجوز یک ساله دریافت خواهید کرد. پس از آن، برای دو سال درخواست دهید. قیمت مجوز اقامت در ترکیه هر سال افزایش می یابد.

5: ترکیه را بشناسید

تعطیلات در کشور و زندگی در ترکیه دو چیز متفاوت هستند. هر هفته، چیزی استاندارد را کشف خواهید کرد که نمی دانستید. بنابراین، همه باید به خود فرصت دهند تا در زندگی جدید خود مستقر شوند. علاوه بر این، به مکان های دیگر در ترکیه سفر کنید و در آنجا اقامت کنید تا در مورد تاریخ، فرهنگ و سنت های این کشور بیشتر بدانید. این وبلاگ درباره ترکیه اطلاعات مفیدی برای اقامت در آن ارائه می دهد، اما متداول ترین سوالی که در ذهن مردم وجود دارد این است که آیا شما نیاز به دانستن ترکی دارید یا خیر.

اگر قصد دارید در ترکیه وارد نیروی کار شوید، باید ترکی صحبت کنید. متأسفانه، بسیاری از مهاجران بازنشسته بدون دانستن ترکی در ترکیه زندگی می کنند، زیرا آنها در شهرهای توریستی زندگی می کنند، جایی که بسیاری از مردم محلی به زبان های انگلیسی، آلمانی و روسی صحبت می کنند. با این حال، حتی اگر فقط یک کلمه در روز یاد بگیرید، به طور قابل توجهی تجربه ترکی، محافل اجتماعی شما را افزایش می دهد و شانس شما را برای زندگی دائمی در ترکیه افزایش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت ترکیه را کلیک نمائید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

gatturkey

سلام دنیا